اخبار صنعت حمل و نقل

آینده بازار خودروهای سنگین چگونه است؟

آینده بازار خودروهای سنگین چگونه است؟

آینده بازار خودروهای سنگین از منظر نگاه از ما بهتران درزمان کاهش نرخ ارز

رضا رستمی  نایب رییس کانون انجمن های صنفی شرکت های حمل و نقل داخلی کشور، اظهار داشت: افزایش قیمت ارز به شدت بر میزان قیمت خودروهای سنگین و لاستیک و قطعات یدکی و روغن تاثیر بسیارزیادی داشته اما متاسفانه با کاهش قیمت ارز کاهش قیمتی در این بخش را نمیبینیم. و نکته مهم دیگر اینکه در بازار خودروهای سنگین خرید و فروشی انجام نمی شود.

وی افزود: البته با توجه به رسیدن موعد فصل مرکبات و صیفی جات ، تقاضا برای کامیونت به ویژه در استان مازندران نسبت به دیگر خودروهای سنگین افزایش چشمگیر داشته است.

نایب رییس کانون انجمن های صنفی شرکت های حمل و نقل داخلی کشور درباره مشکل کمبود لاستیک کامیون داران گفت: خوشبختانه مشکل کمبود لاستیک کامیون داران از زمانی که توزیع لاستیک به سازمان راهداری محول شده تا حدودی رفع شده است.

رستمی در ادامه اظهارات خود گفت سرمایه گذاری در بخش حمل و نقل بهره ور نیست، و نیز در حال حاضر با توجه به افزایش قیمت قطعات یدکی، لاستیک و هزینه های جاری، سرمایه گذاری در صنعت حمل و نقل منطقی و معقولانه نیست. امابا کاهش قیمت خودروهای سنگین، قطعات یدکی و لاستیک در آینده می توان به بهره وری در این بخش امیدوارتر بود.

ایشان ضمن ابراز امیدواری به بهبود روابط سیاسی کشور در آینده بیان کرد: متاسفانه در سال های اخیر تحریم ها و محدودیت های انتقال ارز در کشور عملا نوسازی در این بخش صورت نگرفته است علی رغم اینکه دولت پیگیر آن است اما این روند به کندی پیش می رود و و امیدواریم با بهبود روابط سیاسی کشور صنعت حمل و نقل همانند صنایع دیگر رونق پیدا کند.

منبع : خبرخودرو

دیدگاهتان را بنویسید