مقالات خودروهای سنگین

بررسی کامیون‌های برقی

بررسی کامیون‌های برقی

وقتی صحبت از برق و ماشین می‌شود، همه به یک نام مشترک می‌رسند، تسلا، کلیدواژه‌ای واژه‌ای مشترک که در ذهن همگان نقش می‌بندد. کامیون‌های برقی حوزه‌ای است که به آن هم این شرکت رحم نکرده است.

همه چیز از اواسط دهه 2000 رخ داد. جایی که توانستند کتاب و تئوری را به واقعیت بدوزند و همه چیز نتیجه مطلوب داشته باشد. کامیون‌ها هدفی بودند که هرگز کسی فکر نمی‌کرد، بتوان به آن دست‌یافت.

تغییراتی این کامیون دارد که با تمام طرح‌هایی که تا به امروز دیده‌اید متفاوت است. دنیای زیبا و جذاب قدرت پاک را با تسلا تجربه کنید.

کامیون‌های برقی، پایانی برای شروعی تازه!

با ورود به قرن جدید، تحول، کلید واژه اهداف کامیون سازان شد. از این زمان زیاد نگذشته بود که نامی جدید در دنیای خودرو، نگاه‌ها را به خود جلب کرد. تسلا با آن ساختار جذاب و نو، انرژی پاک و ساختار منحصر به فردش یک نگاه جدید را به وجود آورد.

این شرکت، کامیون‌هایی با ویژگی‌هایی تمام نشدنی به وجود آورده که کامیون سازان را از ورود به حوزه انرژی کامیون کاملاً دور کرده است. اولین نسل کامیون‌ها، به نام Semitruck وcybertruck است. نامی که بر بسیاری از تلاش‌های رقبا خط قرمزی کشید.

Cybertruck دنیای جذاب انرژی

شاید با دیدن این خودرو هر چیزی به ذهنتان بیاید، به‌جز کامیون بودن، اما قابلیت آن باعث شده است بسیاری برای آن احترام قائل شوند و در دنیای ماشین‌های سنگین، تسلا را قبول کنند. ویژگی‌هایی که در سه حالت مختلف عرضه شده است و به بیان آن‌ها می‌پردازیم.

کامیون‌های برقی تسلا مدل cybertruck

سبک اما کارآمد

در اولین گروه از نسل cybertruck که به صورت تک موتور هست، شامل نکاتی است که شما را به یک رانندگی سریع و جذاب دعوت می‌کند. برخی از این ویژگی‌ها به شرح زیر است.

  • سرعت حرکت: سرعت این کامیون بین 0 تا 200 کیلومتر بر ساعت به صورت واقعی است که شتاب 0 تا 100 آن، کمتر از 6.5 ثانیه است. سرعت یک شیر برای رسیدن به این سرعت در بهترین حالت 7 ثانیه طول می‌کشد.
  • محدوده حرکتی: یک مرتبه شارژ کنید و بیشتر از 250 مایل رانندگی کنید. شما از رانندگی خسته می‌شوید، اما cybertruck، نه!
  • رانندگی: یک تجربه جذاب با رانندگی با چرخ‌های عقب که قدرت مانور شما را بیش‌ازپیش می‌کند.
  • ظرفیت فضا: یک فضای بیش از 100 فوت مربع در اختیار شما است. به راحتی مانور در چینش وسایل دارید. یک امکان بالا برای قراردادن وسایل گوناگون با ابعاد مختلف دارا خواهد بود.
  • طول کامیون: یک کامیون جم و جور با دنیایی از فضا در خدمتتان است. تنها 6.5 فوت طول، این دستگاه را بیش از پیش محبوب می‌کند.
  • وزن قابل حمل: بین 7500 الی 8000 پوند توانایی حمل بار دارد. هر آنچه از مینی کامیون انتظار دارید. فرار از هم رده‌های خود می‌تواند به شما خدمات رسانی کند.
  • راننده خودکار: تسلا در صنعت خودروی خودران، حرف اول را در جهان می‌زند. Cybertruck نیز از این قضیه مستثنی نیست. یک پدیده جذاب درعین‌حال موفق که به شما امکان استراحت در پشت فرمان را می‌دهد.
  • تغییرات اقلیمی: این خودرو در همه نوع آب‌وهوا بسیار مطلوب و مناسب است. یک پیشرفت در دنیای پیشرفت‌ها. شما با سیستم تعلیقی تطبیقی آن، به راحتی با توجه به آب‌وهوایی که در آن هستید، می‌توانید رانندگی بدون مشکل داشته باشید.
  • مدت زمان سفارش: در طول 16 روز به دست شما خواهد رسید.

دو مدل دیگر این کامیون که دو موتور و سه موتور است دارای کلیتی یکسان و با تفاوت‌هایی در عملکرد است که آن‌ها را بیان می‌کنیم.

Cybertruck، نوع دوم و کاهش محدودیت

در ماشین‌های دو موتور سرعت حرکت تا 220 کیلومتر به صورت واقعی است. شتاب 0 تا 100 نیز با بهبود عملکرد کمتر از 4.5 ثانیه خواهد بود. محدوده حرکتی این نوع نه تنها کاهش نمی‌یابد، بلکه افزایش نیز داشته است. رسیدن به بیش از 300 مال دستاورد این گروه است.

رانندگی با استفاده از 4 چرخ، تجربه‌ای لذت بخش و جدید را برای شما به ارمغان می‌آورد. امکان تسلط در پیچ‌ها و بالارفتن راحت از سربالایی با شیب تند و مارپیچ از امکانات این آیتم است.

دیگر تفاوت با نوع قبلی در میزان تحمل بار آن است که به بیش از 10000 پوند، ارتقا یافته است.

محدودیتی که تا به اینجا در ذهن داشتید از بین رفت. اگر این اتفاق نیفتاده است پس باید به نسل سوم مراجعه کنید.

کامیون‌های برقی، کاملاً جادار

نوع سوم و پایان تمام محدودیت و دغدغه‌ها

عاشق سرعت هستید، اما کار شما و وسیله‌ای که کار با آن می‌کنید، مانع است؟ باید سریع وسیله‌ها را جابه‌جا کنید؟ این شما و این نسل پیشرو در تسلا. نوع سوم به تنهایی پاسخگو شما است، بدون نیاز به ماشین اضافی.

سرعت 0 تا 240 و شتاب 0 تا 100 در کمتر از 2.9 ثانیه، اولین گام در مسیر ایجاد رضایت شما خواهد بود. ظرفیتی بالغ بر 14000 پوند، توان شما را در جابه‌جایی به جایی می‌رساند که دیگر نیازی به بازگشت به انبار، جهت بارگیری مجدد ندارید.

با 4 چرخ به زمین چنگ بزنید و با خیال راحت تخته گاز بروید. 4 چرخ رانندگی، یعنی همین! فرمان و پیچ جاده‌ها در خدمت شما هستند و هراسی از پیچیدگی جاده نخواهید داشت. یک جذابیت بدون مرز برای شما که در رانندگی محدودیت دارید.

ابهامات کنار می‌رود!

همواره دغدغه افراد مختلف هزینه و بهای آن است. کامیون برقی شرکت تسلا این دغدغه را نداشته باشید.

100 دلار کافی است. به دنیای ارزانی خوش آمدید. ارزانی به معنای بی کیفیتی نیست، بلکه هدف، استفاده همه اقشار جامعه است.

کاهش هزینه‌ها تا حداقل 200 دلار در ماه نسبت به کم‌مصرف‌ترین ماشین بنزینی، دیگر ویژگی آن است که شما را به سمت موفقیت سوق خواهد داد.

شما می‌توانید در جایگاه‌های سوخت یا در منزل به شارژ آن بپردازید. انتخاب با شما است.

شما نیازی نیست که راننده تسلا باشید یا قبلاً رانندگی کرده باشید همه چیز سریع‌تر و راحت‌تر از آنچه فکر کنید، رقم خواهد خورد. عرضه این کامیون در اول سال 2022 اتفاق خواهد افتاد.

کامیون Semi

Seimi نسل کامیون‌های برقی و باری است که به زودی استفاده خواهد شد. یک وسیله برای رساندن کالا و کاملاً بی‌خطر برای راننده، سرنشینان ماشین‌های اطراف و محیط زیست است.

کامیون‌های برقی، مدل Semi

سرعت کامیون

این کامیون باری، سریع‌ترین محصول در جهان است، شتاب صفر تا 100 تنها در 5 ثانیه است. اگر یک بار 36 تنی به آن متصل شود، شتاب برابر 20 ثانیه خواهد شد. برای درک بهتر، یک ماشین مسابقه را فرض کنید که آژانس باشد. به همین میزان سریع و شگفت‌آور.

کامیونی که سرعت در عین مهارت، برای آن تعریف شده است. سرعت 100 کیلومتر بر ساعت در شیب کوهستان، محصول این کامیون است.

سوختی به صرفه

شما با یکبار شارژ، 850 کیلومتر را بپیمایید. لذت پیمایش همچنان ادامه دارد. بدون توقف، به سوی مقصد بروید. در تست‌های انجام شده، با قابلیت نیم ساعت شارژ، بیش از 640 کیلومتر پیمایش پیشروی شما خواهد بود. در حقیقت شما هزینه‌های خود را بسیار کاهش می‌دهید و برای رفاه زندگی خود آن را هزینه خواهید کرد.

آیرودینامیک

طراحی خاص آن به علت وجود آیرودینامیک جذاب آن است که از ماشین‌های بسیار گران‌قیمت و فرمول 1 نیز پیشرفته‌تر است. چیزی که شما در نگاه اول می‌توانید از ظاهر کامیون برداشت کنید. برش‌های مهندسی شده، بدون نقص در تولید، عاملی برای موفقیت بوده است.

صندلی و داخل کابین

تغییر مکان راننده به وسط کابین اولین تغییر محسوسی است، که در بدو ورود به کابین آن را مشاهده می‌کنید. وجود دو LCD در دو طرف راننده، به او تسلط کافی برای کنترل وسیله نقلیه می‌دهد. وجود دوربین در اطراف آن، نقطه کوری باقی نخواهد گذاشت. کاهش میزان تصادفات اولین نتیجه خواهد بود.

کامیون‌های برقی، نمای داخل کابین مدل Semi

سیستم‌های متعددی در داخل این خودرو تعبیه شده است. سیستم خودران از مهیج‌ترین آن‌ها است. سیستم‌های ایمنی و محافظت از جان در کنار عیب‌یاب خودکار، این ماشین را هوشمندترین، کامیون دنیا خواهد کرد.

صرفه جویی در هزینه

میزان مصرف برق این ماشین، به حدی کم است که شما هر 1.6 میلیون کیلومتر حدود 200 هزار دلار صرفه‌جویی خواهید کرد. این صرفه‌جویی شامل بخش‌های گوناگون مانند هزینه سوخت، استهلاک، عیب‌یابی، قطعات یدکی و غیره خواهد شد.

سیستم حرکتی

وجود 4 موتور الکتریکی در این محصول توانسته است انگیزه‌های شما را برای عبور از هر محدودیتی ترغیب کند. یک هیولای الکتریکی که پشتوانه‌ای است برای ترسیدن موانع از شما. این سیستم که به‌صورت القایی فرایند انتقال را طی می‌کند بسیار کارآمد است و هیچ‌گونه نویزی را نخواهد داشت.

سلامت افراد

هیچ گونه نگرانی نداشته باشید، چه در زمانی که تصادف می‌کنید چه زمانی که سوار کامیون‌های برقی هستید. این یک موتور ایمن است و احتمال آتش گرفتن یا انفجار به علت نکات بی‌شمار امنیتی، غیر ممکن است. یک رویه کاملاً قوی از آلیاژی خاص مانع از اثرگذاری امواج به داخل قسمت کابین خواهد شد.

آرامش رانندگی

شما با ورود به داخل این ماشین یک سکوت جذاب را تجربه خواهید کرد. عدم وجود صدای موتور اولین نکته آن است. وجود حالت صدا قطع کن، باعث می‌شود صدای بیرون به کمترین میزان خود برسد و بیشتر مانیتورها حواسشان به اطراف ماشین شما باشد.

قیمت خرید

تنها با 20000 دلار این خودرو را بخرید و از لذت‌های بسیار آن بهره ببرید.

هر دو مدل بیان شده، نشان از عزم جدی تسلا، برای رسیدن به موفقیت در صنعت کامیون‌های برقی است. نامی که در سال‌های آینده خواهیم شنید.

سخن آخر

به دنیای جذاب کامیون‌های برقی وارد شوید. دنیایی که با تلاش‌های شرکت تسلا به زودی خواهد توانست، دو مدل اولیه را به بازار عرضه کند. یک رانندگی پرسرعت و با اطمینان که شما را از هرگونه خطری حفظ خواهد کرد. دنیایی جذاب برای رسیدن به خواسته‌ها که در دسترس شما خواهند بود.

قدم نهادن در دنیای انرژی پاک که نجاتتان خواهد داد.

منبع:

www.tesla.com

دیدگاهتان را بنویسید