مقالات خودروهای سنگین

بهتر است چه کامیونی بخریم؟

بهتر است چه کامیونی بخریم؟

بهتر است چه کامیونی بخریم؟

یکی از جذاب‌ترین سؤالات برای هر کسی این است که چه کامیونی بخریم؟ برای کودکان، دیدن کامیون کمپرسی هیجان‌انگیز است. تماشای این غول‌های بزرگ دنیای کامیون که بارهای سنگین را در بزرگراه‌ها و اطراف محل‌های کار حمل می‌کنند، فقط برای رها کردن آن‌ها در مکانی دیگر، یکی از هیجان‌انگیزترین تجربیاتی است که کودک می‌تواند داشته باشد.

با این حال، بیشتر مردم برای رسیدن به شهرت و شکوه کامیون کمپرسی نمی‌خرند. آنها کامیون کمپرسی را به یک دلیل ساده می‌خرند، برای کسب درآمد. برای انجام این کار، نمی‌خواهید پول خود را برای ویژگی‌ها یا عملکرد اضافی که به آن نیاز ندارید هدر دهید. با این حال، شما همچنین نمی‌خواهید از جزئیات مهمی که به شما امکان می‌دهد برای عملیات مورد نیاز خود به طور مؤثر و کارآمد کار کنید، صرفه جویی کنید.

نکاتی برای اینکه چه کامیونی بخریم؟

این که آیا قصد خرید کامیون کمپرسی جدید را دارید یا به دنبال مدلی دست دوم مناسب هستید، در اینجا موارد مهمی وجود دارد که قبل از سرمایه گذاری باید در نظر بگیرید. این ایده‌ها کمک می‌کند که مطمئن شوید که با کامیونی بیشتر یا کمتر از آنچه واقعاً نیاز دارید، مواجه نمی‌شوید. به این ترتیب می‌توانید سرمایه گذاری خود را بهینه کنید و به تجارت بپردازید.

چه کامیونی بخریم

چه کامیونی بخریم

با فروشنده خود صحبت کنید

می‌خواهید از تخصص وسیله نقلیه یا فروشنده کامیون کمپرسی خود بهره ببرید. اینکه بدانید چه کامیونی بخریم نکته مهمی محسوب خواهد شد. با فروشنده محلی خود صحبت کنید، نیازهای استفاده خود را توضیح دهید و سؤالات زیادی بپرسید.

فروشنده خوب نه تنها در مورد مشخصات و عملکرد کامیون کمپرسی اطلاعات دارد، بلکه نیازها و مقررات قانونی منطقه محلی را نیز می‌داند. مطمئن شوید که چه چیزی را حمل می‌کنید، استفاده در خارج از جاده و چند مایل بزرگراه را توضیح دهید. در سفر خواهید بود و چه مدت قصد دارید از کامیون استفاده کنید.

با این اطلاعات، فروشنده می‌تواند به تعیین رتبه بندی صحیح وزن ناخالص وسیله نقلیه (GVWR)، سیستم تعلیق مناسب و مفیدترین آج تایرها متناسب با نیازهایتان کمک کند. همچنین می‌توانند نوع و ظرفیت کمپرسی مربوطه را انتخاب کنند.

درست است که فروشنده برای کسب درآمد در تجارت است و هدف نهایی آنان این است که کامیون به شما بفروشد. با این حال، رضایت مشتری بخش مهمی از تجارت است و در نهایت موفقیت فروشنده به توانایی آنان در مطابقت با مشتریان خود با بهترین کامیون کمپرسی مطابق با نیازهای آنها بستگی دارد.

انتخاب موتور مناسب

از آنجایی که هدف نهایی از خرید کامیون کسب درآمد است، مطمئناً نمی‌خواهید چیزی را هدر دهید. راهی آسان برای انجام این کار، خرید اسب بخار بیشتر از آنچه واقعاً نیاز دارید است.

قدرت خروجی موتورهای معمولی می‌تواند بین 300 تا 600 اسب بخار باشد. اگر بارهای سبک‌تر را حمل می‌کنید یا بیشتر در زمین‌های مسطح کار می‌کنید، موتور کوچک‌تر با اسب بخار کمتر برای انجام کار کافی است.

با این حال، بارهای سنگین بر روی زمین‌های تپه‌ای ممکن است به موتور بزرگ‌تر و قوی‌تر نیاز داشته باشند تا سرعت را در درجه‌های شیب دار حفظ کنند.

اندازه و قدرت موتور ممکن است مهم‌ترین نکته در انتخاب کمپرسی باشد. همچنین هرگز نمی‌خواهید کم نیرو باشید، اما استفاده از موتور قدرتمند بزرگ برای حمل و نقل مکرر، هزینه‌های عملیاتی غیر ضروری زیادی را ایجاد می‌کند.

نیازهای حمل وزن و الزامات محور

وزن ناخالص خودرو کامیون حداکثر وزن عملیاتی است که توسط سازنده کامیون مشخص شده است. این وزن بیش از وزن محموله را شامل می‌شود. وزن شاسی، بدنه، موتور، سوخت و راننده نیز باید در نظر گرفته شود. سؤال چه کامیونی بخریم در اینجا بسیار معنی خواهد شد و پاسخش روشن می‌شود.

وزن ناخالص این وسایل را بر اساس تعداد محورهای ساخت دستگاه محدود می‌کنند. این قوانین برای محافظت از بزرگراه‌ها و پل ها در برابر آسیب‌های بیش از حد وضع شده‌اند. هر چه کمپرسی محور کمتری داشته باشد، وزن کامیون به طور قانونی در جاده‌های عمومی کمتر می‌شود. قبل از خرید نهایی خود، حتماً قوانین حمل و نقل را در مورد تنظیم وزن بررسی کنید.

انتخاب انتقال

انواع مختلفی از انتقال برای انتخاب وجود دارد که هر کدام دارای مجموعه‌ای از مزایای خاص خود هستند.

گیربکس دستی محبوب‌ترین انتخاب در مورد کامیون‌های کمپرسی است، بیشتر به دلیل عملکرد و طیف گسترده‌ای از گزینه‌های دنده موجود خواهد بود. هرچه گیربکس، گزینه‌های بیشتری برای دنده ارائه دهد، تطبیق سرعت موتور کامیون با هر کار فردی آسان‌تر خواهد بود. به‌عنوان‌مثال، 1 دنده کم به افزایش قدرت مانور کامیون کمپرسی روی گل نرم یا شن کمک می‌کند، در حالی که معکوس چند سرعتی برای کارهایی که نیاز به پشتیبان گیری در فواصل طولانی دارند مفید خواهد بود. گیربکس دستی نیز انتخاب هوشمندانه‌ای است اگر در زمین‌های شیب دار کار می‌کنید.

گیربکس اتوماتیک با مبدل گشتاور انعطاف‌پذیر ممکن است گران‌تر از گیربکس دستی معمولی باشد، اما مزایای خاص خود را دارد. ازآنجاکه کامیون با گیربکس اتوماتیک نیازی به تعویض دنده ندارد، می‌تواند برای رانندگان جدید یا بی تجربه راحت‌تر باشد.

قدرت انتقال نکته مهم برای سوال چه کامیونی بخریم

قدرت انتقال نکته مهم برای سوال چه کامیونی بخریم

از آنجایی که هیچ کلاچی برای فشار دادن یا دنده برای تعویض وجود ندارد، به طور کلی خستگی راننده کمتر است. این می‌تواند یک ملاحظه مهم برای عملیات خسته کننده تمام روز، به ویژه برای رانندگان مسن‌تر باشد.

نوع دیگری از گیربکس که کمتر شناخته شده است، گیربکس دستی خودکار است. این نوع گیربکس بهترین کیفیت‌های گیربکس دستی و اتوماتیک را با هم ترکیب می‌کند. الکترونیکی NS و محرک‌ها به جای تعویض دنده کلاچ و دستی، تعویض دنده را برایتان انجام می‌دهند. این نوع گیربکس به دلیل وزن سبک‌تر و کارایی انرژی و همچنین سهولت استفاده از آن در حال محبوبیت است.

جنس بدنه

از فاکتورهای دیگر که در سؤال چه کامیونی بخریم مؤثر خواهد بود، جنس بدنه است. بسیاری از پیمانکاران به منظور کاهش وزن کلی کمپرسی به سمت کامیون‌های کمپرسی با بدنه آلومینیومی سبک می‌روند.

این کار می‌تواند یک گزینه عالی برای حمل مواد ریزتر مانند ماسه یا پر کردن خاک باشد. با این حال، توجه داشته باشید که مواد خشن‌تر مانند آسفالت، شن و بتن می‌توانند بیش از حد برای بدنه آلومینیومی نرم‌تر مورد سوء استفاده قرار گیرند.

جنس بدنه نکته مهم برای سوال چه کامیونی بخریم

جنس بدنه نکته مهم برای سوال چه کامیونی بخریم

هنگام برخورد با سنگ، سنگ و سایر مواد بار سنگین یا ساینده، ممکن است که لازم باشد مقاومت فولاد در برابر ضربه سخت‌تر را در نظر بگیرید.

سخن آخر

برای اینکه بدانید چه کامیونی بخریم، باید طبق اصول پیش بروید و تمامی نکات مدنظر را قبل از خریدتان یادداشت کنید که بهترین انتخاب را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید