مقالات خودروهای سنگین

تاریخچه شرکت دانگ فنگ

تاریخچه شرکت دانگ فنگ

مقدمه ای بر تاریخچه شرکت دانگ فنگ

شرکت دانگ فنگ موتور،  با اسم اختصاری DFM در سال  1967میلادی در شهر ووهان چین احداث شد.  نام این برند بزرگ ریشه جذاب و دلنشینی دارد و در زبان چینی دانگ فنگ به معنای باد شرقی است. دفتر مرکزی این کارخانه بزرگ خودرو سازی شرقی، در ووهان جمهوری خلق چین تأسیس شد.

مائو زیدونگ بنیانگذار این کارخانه و شوپینگ مدیر عامل اجرایی آن می باشد. امروزه تعداد کارمندان این کارخانه به 161 هزار نفر می رسد. مائو زیدونگ Mao Zedong ، یکی از کسانی بود که با کمک گرفتن از استراتژی جبهه سوم این شرکت را به امید اینکه روزی به اقتصاد کشورش کمکی کرده باشد، پایه گذاری کرد.

لازم به توضیح است که بدانید جبهه سوم یا همان Third Front  یک جنبش صنعتی مهم در چین بود که در سال 1964 شکل گرفت؛ در این جنبش سرمایه گذاری های کلانی در بخش توسعه دفاع ملی، تکنولوژی، حمل و نقل عمومی و صنایع به این هدف که اقتصاد این کشور پرجمعیت سر پا بماند، پایه گذاری شد.

شرکت دانگ فنگ یکی از بزرگترین کمپانی های چین است که ابتدا در زمینه تولید خودرو های سنگین از جمله کامیون و اتوبوس فعالیت داشته است، اما پس از مدتی این کمپانی تصمیم به تولید خودروهای سواری گرفت. در حال حاضر این کارخانه علاوه بر ساخت اتوبوس وکامیون به تولید و مونتاژ انواع خودرو، وسایل نقلیه تجاری و قطعات خودرو می پردازد.

هم چنین در زمینه ساخت انواع خودرو های شاسی بلند،  MPVها، مینی ون ها و دیگر خودرو های سنگین  فعالیت دارد.

لازم به ذکر است که بدانید دولت چین هم چنان تا به امروز 100 درصد از سهام شرکت دانگ فنگ را تمام

و کمال در اختیار دارد؛ در واقع این کارخانه به همراه چهار شرکت دیگر به نام های چانگان موتور (CHANGAN AUTOMOBILE )، گروه فاو (FAW GROUP) و سایک موتور (SAIC

MOTOR)، به عنوان یکی از چهارخودرو ساز بزرگ دولتی در چین شناخته می شود.

شرکت دانگ فنگ، در دو سال پی در پی تولید خود را به انبوه رساند؛ به طوری که در سال 2012 خودرو های خود را به  20/76 میلیون دستگاه ارتقاء  داد و در سال 2013 درآمدی بالغ بر در آمد 62/9 میلیارد دلار و با سودخالص 1/3میلیارد دلاری کسب کرد.

پیرو این پیشرفت، دانگ فنگ در سال 2013 موفق به کسب رتبه دوم تولید خودرو سواری در چین شد.

پیشرفت های شرکت دانگ فنگ

شرکت دانگ فنگ پیشرفت های چشم گیری در سال های متوالی داشته است که هر برهه ی زمانی را به صورت مجزا در این بخش بررسی می کنیم:

سال های 1969 تا2000

در بین سال های  1968تا1985  فعالیت این شرکت محبوب چینی در زمینه ساخت خودرو های تجاری سنگین جدی تر از همیشه بود. از مهم ترین اتفاقات این دوران ، اصلاحاتی بود که در سال  1985 در هیئت مدیره و رویکرد این کمپانی مبنی بر ساخت خودرو های سواری صورت گرفت، اصلاحاتی که در نهایت همه چیز را به نفع این شرکت و کسب وکار رقم زد؛ این تغییرات سازنده باعث شد که دانگ فنگ به نام جهانی و یک برند معتبر در سراسر دنیا و صنعت خودرو تبدیل شود.

سال های  2000تا2010

پیشرفت این 10 سال نقش بسیار مهمی در تاریخچه کمپانی دانگ فنگ بازی کرد. در این دهه طلایی، اتفاقات خوبی برای دانگ فنگ رخ داد و کارنامه آن از همیشه درخشان تر شد.

در این دوران این شرکت توانست با دیگر رقبای خود که عمدتا ژاپنی و کره ای بودند در یک تیم قرار بگیرد و با امضای قرار داد های مختلف در خصوص همکاری های دو جانبه ، به شریکی مهم و اساسی برای آن ها تبدیل شود . این حرکت مهم جایگاه دانگ فنگ را در صنعت خودرو سازی تضمین کرد.

در سال 2010 این کمپانی آسیایی موفق به فروش 2.72 میلیون دستگاه وسیله نقلیه شد و در نتیجه توانست به دومین خودروساز پر طرفدار و بزرگ کشور خود تبدیل شود و افتخارات بی شماری کسب کند.

سال 2010  تا به امروز

سال 2011 نیز به همان اندازه برای دانگ فنگ پر افتخار و موفقیت آمیز بود. در همین سال مشخص شد که این برند بیش از هر خودرو ساز چینی دیگری قرار داد خارجی دارد، بنابراین با سرعت بیشتری نسبت به دیگر کمپانی های چین در بازار جهانی پیشرفت کرد.

در سال 2012 طراحی، تولید و توزیع خودرو های سواری معمولی بود که 73 درصد از درآمد دانگ فنگ را تشکیل می داد. در همان روزها این کارخانه به ساخت میکرو ون ها مشغول شد. میکرو ون ها نوعی خودرو تجاری هستند که در کشور چین طرفداران بسیار زیادی دارند.

سال 2012 نقطه عطف موفقیت دانگ فنگ بود. در این سال مشخص شد این شرکت قصد دارد پس از سال ها حضور در عرصه خودرو سازی، اولین مرکز تحقیق و توسعه خود را با خرید 70 درصد از سهام شرکت سوئدی TEN راه اندازی کند؛ البته این مرکز در خارج از چین ساخته و افتتاح شد.

در سال 2013 دانگ فنگ با شرکت رنو فرانسه وارد مذاکره شد و یک قراردادی 50-50 امضا کرد که DONGFENG  RENAULT  AUTOMOTIVE  COLTD نام گرفت. طبق این توافق مهم و تاریخی، این شرکت چینی می تواند خودروهای رنو را در کشور خود تولید کرده و در بازار داخلی بفروشد. بخش کامیون سازی دانگ فنگ DFCV نام دارد که 45% سهام آن در اختیار شرکت ولوو تراکس کشور فرانسه می باشد.

دانگ فنگ به کمک ولوو تراکس و رنو تراکس که یکی از مجموعه های بزرگ گروه ولوو هستند ، توانست به عنوان نخستین شرکت چینی موفق به بازارهای اروپایی قدم بگذارد.

محصولات شرکت دانگ فنگ

کمپانی دانگ فنگ تا کنون خودروهای مختلفی را تولید و عرضه کرده است. در این قسمت به بررسی چند مدل از محصولات این شرکت می پردازیم:

فنگشن E30

خودروی سواریFengshen  E30  به عنوان یکی از محصولات شرکت دانگ فنگ به یک موتور الکتریکی مجهز است، این خودرو 25 کیلو وات نیرو تولید کرده و  می تواند سرعت را به 80 کیلومتر بر ساعت برساند.

فنگشن A30

خودروی فنگشن A30 محصول دیگری از شرکت دانگ فنگ است که با نام D23 نیز شناخته می شود. A30 تا سال 2019 در بازار حضور پر رنگی داشته است.D23  با قابلیت FWD و یک موتور 1.5 لیتری بنزینی به همراه یک گیربکس پنج سرعته دستی ارائه شد. از ویژگی های منحصر به فرد خودروی A30 این است که خریداران می توانند این جعبه سرعت را با یک گیربکس چهارسرعته اتوماتیک جایگزین کنند.

فنگشن A60

خودروی فنگشن A60 با یک پیشرانه بنزینی 2.5  لیتری و یک جعبه سرعت CVT اتوماتیک ارائه شد و برای ساخت آن از پلتفرم NISSAN B استفاده شد.

فنگشن L60

دانگ فنگ برای ساخت L60 از پلتفرم PSA PF2 کمک گرفت که بین L60 و پژو 408 مشترک بود. مدل خودروی فنگشن L60 در سال 2014 در نمایشگاه خودروی پکن رونمایی شد. از ویژگی های منحصر به فرد این خودرو این است که مشتریان و طرفداران می توانند در صورت تمایل، از بین یک موتور 1.6 لیتری یا موتور 1.8 لیتری که هر دو بنزینی هستند یکی را انتخاب کنند. برای جعبه سرعت نیز دو گزینه پنج سرعته دستی و شش سرعته اتوماتیک در نظرگرفته شده بود.

دانگ فنگ در ایران

با وجود اینکه دانگ فنگ با تاریخ 52 ساله خود یک شرکت خودرو ساز نسبتا جوان است نقش مهمی در بازار کشورمان ایفا می کند. پس از آغاز تحریم های بین المللی علیه ایران و قطع رابطه شرکت های بزرگ خودروسازی با کشورمان، دانگ فنگ به عنوان شریک تجاری سایپا دیزل، با فروش کامیون های خود به بازار ایران راه یافت.

کامیون های  T300و T375 نخستین کامیون های دانگ فنگ در ایران با نام های البرز و کاوه مونتاژ شدند و تا به امروز از طریق فروشگاه های معتبر ایرانی از جمله پارت کامیون در کشورمان به فروش می رسند.

در این بخش به معرفی چهار مدل مهم این شرکت در بازار خودرو ایران می پردازیم:

دانگ فنگ ix5

دانگ فنگ ix5 که با نام Dignit  Prime نیز شناخته می شود، یک کراس اوور کوپه است و طراحی بسیار زیبا مدرنی دارد. این خودروی جذاب محصول سال 2018 برای اولین بار در نمایشگاه خودرو پکن به نمایش عمومی گذاشته شد.

Ix5 مجهز به یک موتور 1.5 لیتری توربو شارژ، به همراه یک گیربکس 6 سرعته دستی و یا اتوماتیک  CVT است که نیرو را به چرخ های جلویی منتقل می کند.

این خودرو در دو مدل 220T  و280T  طراحی شده است که مدل 220T آن معادل 150 اسب بخار قدرت و 270 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. نسخه 280T آن180  اسب بخار قدرت و270  نیوتن متر گشتاور را در اختیار راننده قرار می دهد.

میانگین مصرف سوخت ix5 نسخه 220T برابر است با 7/4 لیتر در هر 100 کیلومتر با مخزن سوخت  58 لیتری که به منظور تأمین بنزین این خودروی 1630 کیلوگرمی در نظر گرفته شده است.

علاوه بر تجهیزات فنی این خودرو به بررسی امکانات رفاهی و ایمنی این نسخه فول آپشن از شرکت دانگ فنگ می پردازیم: از جمله آن ها می توان به سیستم کنترل کشش و پایداری، شش عدد کیسه هوا، ترمز پارک برقی، دوربین360  درجه، سیستم تهویه مطبوع خودکار و پنل کیلومتر شمار دیجیتال اشاره کرد.

علاوه بر این از تزئینات داخلی چرمی، فرمان برقی، حسگرهای نور و باران، سیستم تشخیص چهره راننده، نمایشگر لمسی، سامانه کمکی پیشگری از تصادف، راه دارهای هشدار نقطه کور و حرکت بین خطوط و سانروف برقی نمی توان گذشت.

از جمله امکانات رفاهی این خودرو غربیلک فرمان بسیار خوش دست آن است، به علاوه کنسول کیلومتر شمار پشت فرمان با وجود پنل دیجیتال وگرافیک جذابش موجب ارتقای هیجان راننده درحین رانندگی خواهد شد.

فضای داخلی این خودرو نیز در ردیف جلو بسیار جادار و راحت است؛ اما ردیف عقب به دلیل شیب سقف می تواند محدودیت هایی از ناحیه سر برای افراد بلند قد ایجاد کند. گنجایش 780 لیتری صندوق عقب این خودرو نیز به راحتی می تواند نیازهای مسافرتی یک خانواده پنج نفره را تأمین کند.

فرداSx5

این خودرو محصول مشترک کمپانی خودرو سازی فردا و دانگ فنگ است که با همین نام در بازار ایران حضور دارد. Farda sx5 یک کراس اوور متوسط است و با موتور 1.6 لیتری ارائه می شود.

این پیشرانه می تواند 123 اسب بخار نیرو در  6000دور بر دقیقه  و گشتاور151  نیوتن متر در 4000      دور بر دقیقه تولید کند؛ هم چنین این سیستم قدرتمند یک جعبه دنده اتوماتیک CVT با قابلیت FWD را دارا می باشد.

دو شرکت فردا و دانگ فنگ موتورز، اعلام کرده اند که Sx5 دارای استاندارد آلایندگی یورو 5 بوده و در هر 100 کیلومتر سیکل ترکیبی 7.5 لیتر بنزین مصرف می کند که رقم قابل قبولی برای یک خودرو با چنین ابعادی است.

شرکت دانگ فنگ علاوه بر تجهیزات فنی، امکانات رفاهی و امنیتی ویژه ای برای این پیشرانه در نظر

گرفته است؛ از جمله آپشن های سیستم ایمنی این خودرو می توان به دو کیسه ایمنی هوا برای راننده و

سرنشین جلو، سنسور دوربین دنده عقب و سیستم پایش فشار باد تایرها اشاره کرد.

سیستم ترمز ضد قفل و توزیع الکتریکی نیروی ترمز، کروز کنترل، کنترل پایداری الکتریکی،کنترل

کشش،کنترل حرکت در سربالایی و ایزوفیکس که  همگی به عنوان سیستم ایمنی این خودرو

محسوب می شوند.

از جمله تجهیزات رفاهی این خودرو می توان به نمایشگر هشت اینچی لمسی مالتی مدیا با درگاه

بلوتوث و USB، آینه های تاشو برقی، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، اتولایت با چراغ های روشنایی در روز

و تور دوزی چرم مصنوعی صندلی ها اشاره کرد.

H30 کراس

یکی از مهم ترین متحدان شرکت دانگ فنگ، کارخانه پژو فرانسوی است و جای تعجبی ندارد که دانگ فنگ از پلتفرم پژو 308 برای ساخت H30 کراس کمک بگیرد. به دلیل فعالیت مشترک دو کمپانی دانگ فنگ چین و پژو فرانسه در تدوین H30، این پیشرانه بیشتر در محصولات پژو و سیتروئن دیده می شود.

در آغاز  H30  کراس، پس از طی شرایطی در ایران به مرحله مونتاژ رسید و نهایتا در فروردین ماه سال 1395 به عنوان محصول جدید ایران خودرو معرفی شد. این خودرو به یک موتور  TU5و یک جعبه دنده چهار سرعته که به یک کمپانی ژاپنی تعلق دارد مجهز است.

H30 دارای حجم موتور 1600 سی سی و موتور 4 سیلندر16  سوپاپه با حداکثر قدرت 105 اسب بخار در5750  دور در دقیقه و حداکثر گشتاور  142نیوتن متر در4000  دور در دقیقه می باشد.

علاوه بر آن، H30  کراس با 1254 کیلوگرم  وزن و حداکثر سرعت 182 کیلومتر بر ساعت و شتاب 0 تا100  در 12 ثانیه خودروی منحصر به فرد این کمپانی شناخته می شود.

کارخانه دانگ فنگ تجهیرات پیشرفته بی شماری در این خودروی نسبتا جمع و جور به کار برده است که  می توان به فرمان هیدرولیک، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، چراغ های عقب LED دار و چراغ های جلو ال ای دی کریستالی و آیینه های جانبی راهنما دار اشاره کرد.

هم چنین سیستم ترمز ضد قفل با سیستم توزیع الکترونیکی نیرو ABS ،EBD و کیسه هوا برای راننده و سرنشین جلو در نظر گرفته شده است .

کمپانی دانگ فنگ برای رفاه حال مصرف کنندگان امکانات و تجهیزات رفاهی دیگری از جمله سیستم گرمایشی، شیشه بالابر های جلو و عقب برقی، روکش چرمی، سیستم ضد سرقت ایمو بیلایز و قفل میکرو سوئیچی درب ها را در این خودرو تعبیه کرده است.

هم چنین سنسور پارک، چراغ مه شکن جلو و عقب، دوربین دید عقب، غربیلک فرمان، دکوراتیو طرح متال، استفاده از قطعات کرومی در بدنه، آیینه های جانبی و سپرهای هم رنگ از دیگر آپشن های این خودرو می باشد.

علاوه بر این، ایزو فیکس، رینگ اسپرت آلومینیومی16 اینچ ولاستیک 205 راننده با قابلیت تنظیم دستی در 6 جهت، صندلی های عقب تاشو، اسپویلر، قطعات تزئینی دور بدنه، کامپیوتر سفری،4  عدد بلندگو، چراغ مطالعه جلو و عقب و سانروف برقی همگی از به روز ترین تجهیزات کارخانه دانگ فنگ می باشد که در خودروی H30 کراس به کار رفته است.

در واقع کمپانی دانگ فنگ به گونه ای خودروی اچ سی کراس را طراحی کرده است که شبیه یک خودروی هاچ بک و کراس اور بوده و برخی ویژگی های ظاهری هر دو را دارا می باشد.

از این روH30  توانسته از بین مجموعه محصولات دانگ فنگ موتورز و با رعایت استانداردهایی همچون طراحی، ایمنی و تجهیزات رفاهی ویژه انتخابی مناسب برای افراد باشد.

دانگ فنگ S30

این خودرو که تولید سال 2009 دانگ فنگ چین است به دلیل استفاده از موتور TU5 پژو از لحاظ فنی

شباهت هایی با پژو 206، سمند و پارسlx دارد.

شرکت دانگ فنگ، خودروی S30 را با پیشرانه ی1.6 لیتری تا قدرت 105 اسب بخار در 5750 دور بر

دقیقه ارائه داد. هم چنین این خودرو دارای موتوری با گشتاورد142  نیوتن متر در 4000 دور بر دقیقه و

با میانگین مصرف سوخت 8   تا 9 لیتردر100 کیلومتر می باشد.

وزن خالص این خودرو در مقایسه با H30 کراس، کمی بیشتر است اما دقیقا با همان پیشرانه و گیربکس

اتوماتیک 4سرعته عرضه می شود.

درحقیقت تفاوت عمده ای بین  S30 و H30 نمی بینید، چرا که دانگ فنگ این دو خودرو را با همان

پیشرانه و گیر بکس مشابه ارائه داده است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید