اخبار صنعت حمل و نقل

حق بیمه رانندگان در چه وضعیتی است؟؟؟

حق بیمه رانندگان در چه وضعیتی است؟؟؟

حق بیمه رانندگان در چه وضعیتی است؟؟؟

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کامیون داران کشور گفت: پرداخت سهم دولت در حق بیمه ۸۰ هزار راننده تازه وارد ناوگان جاده‌ای حمل و نقل بار در دست پیگیری است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، رضا تیموری رئیس هیات مدیره کانون انجمن‌های صنفی کامیون داران کشور با گرامیداشت ۲۶ آذر روز حمل و نقل و رانندگان گفت: این هفته جلسه‌ای با وزیر راه و شهرسازی و با حضور نمایندگان بیمه برگزار و در خصوص از سرگیری پرداخت ۱۳.۵ درصد حق بیمه توسط دولت پیگیری‌هایی انجام شد.

او افزود: در حال حاضر این رانندگان ماهانه هشت میلیون ریال برای بیمه تامین اجتماعی پرداخت می‌کنند و اکنون ۱۳.۵ درصد حق بیمه‌ای که پیشتر توسط دولت پرداخت می‌شد برای رانندگان تازه وارد پرداخت نمی‌شود.

رئیس هیات مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی کامیونداران کشور ادامه داد: از آنجایی که در سال‌های ۷۲ تا ۸۰ سهم حق بیمه رانندگان از بارنامه کسر و پرداخت می‌شد، سوابق بیمه‌ای بسیاری از رانندگان طی این سال‌ها به دلیل قصور شرکت‌های بیمه مخدوش شده است که در این جلسه قول‌هایی برای رفع این مشکل نیز داده شد.

تیموری بیان کرد: یکی از مهم ترین مشکلات و دغدغه‌های ۴۵۰ هزار راننده فعال در عرصه حمل و نقل بار اعلام بار عادلانه است.

او تصریح کرد: راهکاری که از سوی این انجمن صنفی برای اعلام عادلانه بار مطرح شده، عرضه بار در سالن‌های اعلام بار در مراکز بارگیری سراسر کشور است.

رئیس هیات مدیره کانون انجمن‌های صنفی کامیون داران کشور تاکید کرد: معلوم نیست چرا با توزیع عادلانه بار در سالن‌های اعلام بار مخالفت می‌شود در حالی که این روش عرضه، فیلتر مناسبی برای توزیع عادلانه بار بین رانندگان است.

تیموری بیان کرد: در حال حاضر سالن‌های اعلام بار در مناطق مختلف از جمله مشهد فعال است، اما توزیع بار در این مناطق انجام نمی‌شود و شرکت‌های موازی و افراد وابسته به آن‌ها در حاشیه بزرگراه کمربندی مشهد توزیع بار را به بدترین شکل انجام می‌دهند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید