مقالات خودروهای سنگین

ریتاردر چیست؟

ریتاردر خودروهای سنگین چیست؟

مقدمه پاسخی برای سوال ریتاردر چیست؟

آیا به تازگی تصمیم به خرید خودروهای سنگین گرفته‎اید؟ آیا خواهان خریداری کردن خودرو سنگین هستید و نمی‎دانید ریتاردر چیست؟ آیا خواهان دستیابی به اطلاعاتی درباره کارکرد ریتاردر هستید، اگر نگرانی‎ها و سوالاتی نظیر سوالات فوق ذهنتان را مشغول کرده است، با ما همراه باشید. ما در ادامه شما را با ریتاردر آشنا کرده و پاسخ سوالاتتان را درباره این محصول ارائه می‎کنیم.

کاربرد ریتاردر

اگر بخواهیم به کاربرد اصلی ریتاردر اشاره کنیم باید بگوییم ریتاردر ضربه‎گیری قوی برای ماشین‎ها و خودروهای سنگین است. ریتاردر، که در زبان انگلیسی به نام بازدارنده یا خفه‎کننده شناخته می‎شود، منجر به کاهش سرعت خودروهای بزرگی نظیر اتوبوس یا کامیون می‎شود. این وسیله باعث تقویت یا جایگزینی بعضی از عملکردهای ترمز اصلی در وسایل نقلیه سنگین می‎شود. البته، بدنیست بدانید ریتاردر در قطارهای سنگین هم به منظور افزایش امنیت مسافرت یا جابه‎جایی بهتر و سریع‎تر بار استفاده می‎شود.

کمک به کاهش سرعت

افرادی که کامیون یا اتوبوس دارند، می‎توانند با استفاده از این وسیله به کاهش سرعت یا کنترل بهتر  خودروهایشان بپردازند. به دلیل وزن سنگین و زیاد این خودروها به راحتی نمی‎توان کنترل سرعت وسایل را به دست گرفت. به همین خاطر، راننده  ماشین‎های سنگین به ریتاردر نیاز دارند. در واقع، از آنجایی که نمی‎توان به آسانی این خودروها را متوقف یا سرعت آنها را کم کرد، معمولا به وسیله‎ای نظیر ریتاردر برای افزایش کارایی خودروهای سنگین و کنترل بهتر سرعت آنها نیاز است. شما می‎توانید از طریق نصب ریتاردر به افزایش امنیت خودروهای سنگین خود کمک کنید.

مثالی در رابطه با تاثیر ریتاردر

بیایید با مثالی به شما بگوییم ریتاردر چیست؟ تصور کنید، شما مالک خودرو سنگینی هستید و مسافت‎های زیادی را با ماشین خود سپری می‎کنید. شما هر روزه در سراشیبی‎ها و سرازیری‎ها رانندگی می‎کنید، در این هنگام ممکن است در مسیرهای خطرناک، دست‎اندازها قرار بگیرید. به همین خاطر، شما به وسیله‎ای برای کنترل بهتر خودرو سنگین‎تان و کاهش سرعت آن نیاز دارید. این وسیله، چیزی نیست به جز یک ریتاردر باکیفیت و مرغوب که همچون همراهی معتمد و استوار شما را در مسیرهای سخت و ناهموار همراهی کند. ریتاردر می‎تواند امنیت و آسایش شما را حین رانندگی در جاده‎ها و مسیرهای شلوغ، ناآشنا و خطرناک افزایش دهد. در ضمن، شما با استفاده از ریتاردر می توانید به کنترل راحتتر و بهتر وسیله نقلیه خود بپردازید.

چگونگی عملکرد ریتاردر

نحوه عملکرد ریتاردر آسان و ساده است. در ابتدا، شما باید این محصول را روی سیستم خودرو خود نصب کرده و سپس از آن استفاده کنید. بعضی از ریتاردرها پشت گیربکس و برخی دیگر روی  گیربکس یا پشت میل گاردان نصب می‎شوند. بدنیست بدانید ریتاردرها انواع متنوعی دارند که هر کدام از آنها متناسب با کارکرد و عملکرد مورد نیاز خریدار انتخاب شده و مورد استفاده قرار می‎گیرند.

عملکرد بهتر خودروهای سنگین

نصب ریتاردر بر خودرو باعث عملکرد بهتر و سریعتر خودروهای سنگین می‎شود. علاوه بر این، ریتاردر منجر به بهبود کنترل و مدیریت آسانتر ماشین در حین رانندگی در جاده‎های سخت و ناهموار و یا جاده‎های مناسب و صاف می‎شود. در کل باید گفت ریتاردر باعث افزایش کیفیت رانندگی ماشین‎های سنگین در جاده‎های درون شهری و برون شهری و کاهش تصادفات رانندگی کامیون‎ها، اتوبوس‎ها و دیگر ماشین‎های سنگین می شود.

نحوه خرید ریتاردر

شما می‎توانید ریتاردر را از روش‎های زیر خریداری کنید:

  • خرید آنلاین، شما می‎توانید از طریق سایت‎های معتبری نظیر سایت فروش ما این کار را انجام دهید. فقط توجه داشته باشید محصول مدنظرتان شامل خدمات پس از فروش کالا باشد.
  • خرید حضوری، برای این نوع خرید می‌توانید به فروشگاه‌های معتبر سراسر کشور مراجعه کرده و پس از بررسی کالا نسبت به تهیه محصول اقدام نمایید.

هر دو روش فوق روش‎های مناسبی برای تهیه ریتاردر هستند. شما متناسب با سلیقه خود می‎توانید از آنها استفاده کنید. اما قبل از تهیه کالا به برند تولیدکننده، عملکرد محصول و کیفیت کالا توجه لازم را داشته باشید. در ضمن، اگر محصول مدنظرتان ساخت ایران است حتما از خدمات پس از فروش کالا نهایت استفاده را ببرید.

خرید آنلاین لوازم ریتاردر خودروهای سنگین

مزایای استفاده از ریتاردر

حالا که متوجه شده‎اید ریتاردر چیست؟ و چه کاربردها و عملکردهایی دارد، احتمالا خواهان افزایش اطلاعاتتان درباره مزایای استفاده از این دستگاه هستید. از جمله مزایای استفاده از ریتاردر می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ریتاردر به افزایش ظرفیت مقاومت و استحکام ماشین‎ها و خودروهای سنگین برای عبور از سرازیری و شیب‎ها کمک می‎کند. هنگامی که خودروهای سنگین از ریتاردر استفاده می‎کنند، ظرفیت مقاومت و استحکام ترمز دستگاه افزایش پیدا می‎کند. به همین علت، متناسب با افزایش ظرفیت، امنیت و کنترل خودرو نیز افزایش پیدا کرده و بهتر می‎توان دستگاه را کنترل کرد.
  • کاهش دمای کلی خودرو، مزیت دوم است. همانطور که می‎دانید ماشین‎های سنگین وزن زیادی دارند. همین مسئله، باعث رانندگی سخت‌تر، گرم شدن ماشین و ترمز گرفتن پیچیده‌تر می‎شود. ریتاردر در این زمینه می‎تواند به کمک راننده آمده و  ترمز گفتن و کنترل ماشین را برای او راحت‎تر کند. در ضمن، بدنیست بدانید ریتاردر باعث کاهش دمای کلی ماشین شده و از ایجاد آسیب‎های محتمل نظیر آتش‎سوزی جلوگیری می‎کند.
  • مزیت سوم، کاهش آسیب‎دیدگی و استهلاک خودروهای سنگین است. زمانی که راننده از ریتاردر در ماشین سنگین خود استفاده می‎کند، از مزایای زیادی همچون کاهش دمای کلی خودرو، کنترل بهتر ماشین و ترمز گرفتن راحت‎تر بهره‎مند می‎شود. در مجموع، می‎توان گفت این عوامل در کنار هم منجر به افزایش طول عمر و سلامت خودرو در درازمدت می‎شوند. به همین خاطر، این مسئله باعث کاهش هزینه‎های اضافی نظیر تعمیر یا حتی تعویض ماشین می‎شوند. همچنین، ریتاردر همچون سیستم کمک‎کننده برای ماشین‎های سنگین عمل می‏کند.
  • مزیت بعدی، کنترل بهتر خودرو و از بین بردن ضعف ترمزگیری در ماشین‏های سنگین است. هنگامی که از ریتاردر در خودروهای سنگین همچون کامیون استفاده می‎شود، فردی که وظیفه رانندگی کردن دستگاه را برعهده دارد، کنترل بهتری روی ماشین داشته و سریع‎تر می‎تواند نسبت به ترمزگیری دستگاه اقدام کند.
  • و مزیت آخر، کاهش سرعت خودرو در محیط‎های به خصوصی نظیر جاده‎های خطرناک و سراشیبی‎ها است. شما به عنوان یک راننده می‎توانید با استفاده از ریتاردر به کم کردن سرعت خودرو خود در جاده‎ها در کمترین زمان ممکن کمک کنید. این قابلیت باعث می‎شود، شما بتوانید از ایجاد تصادف‎های جاده‎ای مخصوصا تصادف‎های درون شهری بکاهید.

حالا که با فواید و مزایای فوق‎العاده ریتاردر آشنا شده‎اید، حتما خرید آن را در برنامه‎تان قرار دهید. به این ترتیب، شما می‎توانید به حفظ جان و مال خود کمک به‎سزایی کنید.

جمع‎بندی پاسخی برای سوال ریتاردر چیست؟

امیدواریم در این مطلب با مزایای ریتاردر، کاربردهای آن، عملکرد این دستگاه و در کل پاسخ سوال ریتاردر چیست؟ آشنا شده باشید. شما می‎توانید این اطلاعات را با دوستان و نزدیکانی که مالک ماشین‎های سنگین نظیر اتوبوس یا کامیون هستند، در میان بگذارید و به حفظ جان و مال آنها کمک کنید. در ضمن، اگر خودتان خواهان خرید ریتاردر هستید، حتما این کار را انجام دهید. به یاد داشته باشید، با این کار امنیت شما و افرادی که از خودروهای سنگین استفاده می‎کنند، افزایش پیدا می‎کند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید