مقالات خودروهای سنگین

سیستم تعلیق خودروهای سنگین

سیستم تعلیق خودروهای سنگین

سیستم تعلیق خودروهای سنگین از شروع راه خود که با فنرهای مکانیکی مکانیکی آغاز شده بود تا به امروزه که به سیستم های تعلیق هوایی مدرن رسیده است مسیر طولانی را طی کرده اند. امروزه اکثر تولیدکنندگان این سیستم ها پیشرفت زیادی در تولید انواع کمک فنرها، سیستم های کنترل کننده کمک فنر، سیستم های تعلیق کمکی و … داشته اند و همین عامل نیز باعث شده است تا امروزه عملکرد فوق العاده ای داشته باشند. ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره آشنایی با این سیستم ها صحبت کنیم و اطلاعاتی را درباره آنها در اختیار شما قرار دهیم.

سیستم تعلیق خودروهای سنگین

سیستم تعلیق برای حفظ سطح تماس خودرو با جاده از اهمیت زیادی برخوردار است و می توان از مسافران خودرو و همینطور خود ماشین در برابر ناهنجاری های موجود در جاده محافظت کند. برای داشتن یک سیستم تعلیق مناسب برای خودروهای سنگین دو عامل بسیار مهم یعنی فنر و کمک فنر نقش مهمی را ایفا می کنند. فنرها به بدنه و چرخ های ماشین های سنگین اجازه می دهند تا به صورت مستقل از یکدیگر حرکت کنند و کمک فنرها نیز به عنوان میراگر نوسانات و تعدیل کننده آنها ایفای نقش می کنند. سیستم های تعلیق مدرن که برای خودروهای سنگین مورد استفاده قرار می گیرند باعث کاهش فشار هوا در فنرها شده و در نتیجه بارگیری و تخلیه را برای این خودروها راحت تر می کنند. پس نکته مهمی که باید آن توجه داشته باشید که این است که سیستم های تعلیق هوایی مدرن سازگاری بیشتری با تخلیه و بارگیری این خودروها دارند و در نتیجه گزینه مناسب تری برای استفاده هستند.

بهبود در سیستم های تعلیق هوایی

با وجود این که سیستم های تعلیق هوایی بیشترین پیشرفت را در میان سایر انواع سیستم تعلیق خودروهای سنگین داشته اند ولی هنوز هم جای پیشرفت و بهبود دارند. به عنوان مثال کمک فنرها در این سیستم در حال حاضر به صورت دستی تنظیم می شوند و این به آن معناست که این کمک فنرها تنها برای یک شرایط خاص تنظیم می شوند. بنابراین با ایجاد تغییراتی می توان پیشرفت های گسترده ای را در این سیستم ها شاهد بود.

سیستم Air damping کیسه بادها 

کریستین ریگان مدیر محصولات صنعتی فایرستون و تولید کننده فنرهای هوایی می گوید: ” زمانی که سیستم تعلیق خودروهای سنگین به درستی تنظیم شود کیسه باد آنها کاملا برای بارگیری و تخلیه آماده می شوند.”

در صنایع مختلف مربوط به خودروهای سنگین تنها در 30 درصد مواقع این خودروها می توانند به صورت کامل بارگیری کنند. زمانی که یک خودرو سنگین کمتر از میزان مورد نیاز بارگیری کند دچار ساییدگی لاستیک و سایر اجزای ماشین می شود. بنابراین نیاز خودرو به تعمیر و هزینه های نگهداری افزایش پیدا کرده و شما مجبور می شوید تا سریع تر لوازم یدکی خودرو را عوض کنید. میراگر هوایی که فنرهای هوایی نیز به آن متصل می شوند یک راه حل فوق العاده برای حل این مشکل می باشند. این کیسه بادها به صورت خودکار با میزان بار تنظیم می شوند و در نتیجه میزان آسیب وارد شده به ماشین را تا حد ممکن کاهش می دهند.

در مدرن ترین انواع سیستم تعلیق خودروهای سنگین کمک فنرهای سنتی با کیسه بادها تعویض شده اند که این کار می تواند به صاحبان ماشین های سنگین کمک کند تا هزینه های نگهداری از خودروهای خود را به میزان بسیار زیادی کاهش دهند.

مزایای استفاده از کیسه بادها

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از کیسه بادها و حذف کمک فنرهای سنتی این است که باعث صرفه جویی در وزن خودرو شده و باعث افزایش کارایی ماشین های سنگین مدرن می شود. با پیشرفت این میراگرها شاهد آن هستیم که امروزه می توانند اطلاعات را از سنسورهای مخصوص دریافت کرده و سطح میرایی فنرها را در چند میلی ثانیه به صورت کاملا خودکار تنظیم کنند. این مسئله می تواند ایمنی و راحتی راننده خودروهای سنگین را افزایش دهد. با استفاده از این میراگرها دیگر نیازی به تنظیم دستی در هر بار سوار شدن به خودروهای سنگین نیست و شما می توانید سیستم تعلیق خودروهای سنگین را به صورت خودکار تنظیم کنید. از دیگر مزایای این سیستم ها نیز می توان به سایش کمتر لاستیک و کاهش استهلاک سایر قطعات، خستگی کمتر راننده ها و کاهش خطر آسیب رسیدن به آنها، صرفه جویی در وزن اضافی خودرو و کاهش نیاز به تعمیر قطعات مختلف خودرو اشاره کرد.

سنسورهای ارتفاع

با وجود این که سیستم تعلیق خودروهای سنگین امروزه بسیاری از مشکلات ناشی از ارتفاع خودروها را برطرف کرده است ولی همچنان رانندگان این ماشین ها با این مسئله درگیر هستند. امروزه بیشتر انواع مختلف سیستم تعلیق خودروهای سنگین برای کنترل ارتفاع از سیستم های مکانیکی استفاده می کنند که شامل یک بازوی اهرمی است که شیر را باز کرده و هوا را وارد مخزن کرده و خارج می کند. در بسیاری از موارد دست اندازهای موجود در جاده ها می توانند روی عملکرد این بازوی مکانیکی تاثیر بگذارند. نکته دیگر این است که این سیستم های مکانیکی نیازمند زمان زیادی هستند و در نتیجه سوخت بیشتری را نیز مصرف می کنند. سنسورهای ارتفاع که به سیستم های تعلیق خودروهای سنگین اضافه شده اند در واقع سنسورهایی هستند که به فنرهای میراگر هوایی متصل می شوند و دارای یک بخش مکانیکی نیز می باشند و می توانند به خوبی میزان ارتفاع را در شرایط مختلف تنظیم کنند. استفاده از آنها کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری از خودروهای سنگین می شود. شاید برای شما جالب باشد که بدانید این سنسورها علاوه بر اندازه گیری ارتفاع می توانند برای تنظیم فشار و دمای خودروهای سنگین نیز مفید باشند و از این نظر نیز کاربردهای فراوانی دارند.

آینده سیستم های تعلیق خودروهای سنگین

یکی از مزایای سیستم تعلیق خودروهای سنگین کاهش وزن این خودروها است. با افزایش هزینه سوخت و همینطور سخت گیری های بیشتر درباره استانداردهای آلایندگی در سطح جهان کاهش وزن خودروهای سنگین در آینده ای نزدیک از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود. بنابراین سیستم های تعلیق جدید می توانند آینده ای درخشان داشته باشند و روی تمامی خودروهای سنگین نصب شوند. استفاده از جدیدترین انواع سیستم تعلیق خودروهای سنگین باعث می شود تا نیاز به اجزایی مانند کمک فنر در داخل خودرو کاهش پیدا کرده و در نتیجه پیچیدگی و هزینه عملیاتی انواع خودروهای سنگین نیز کمتر شود. بنابراین استفاده از این سیستم های تعلیق می تواند باعث صرفه جویی در هزینه ها در آینده ای نزدیک شود.

مرجع : vehicleservicepros.com

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید