مقالات خودروهای سنگین

عملکرد فیلتر خشک کن در سوپاپ ساعتی

عملکرد فیلتر خشک کن در سوپاپ ساعتی

عملکرد فیلتر خشک کن در سوپاپ ساعتی

مقدمه ای بر فیلتر خشک کن در خوردوهای سنگین

خشک کن فیلتر تصفیه مدار باد می باشد که وظیفه ی جذب و جدا کردن قطرات روغن موجود در هوای فشرده شده و بخار آب را دارد. فیلتر خشک کن این کار را به منظور جلوگیری از وارد شدن صدمه به اجزای سیستم ترمز و یخ زدگی قطعات در زمستان را در خودروهای سنگین و کشنده های مختلف به عهده دارد.

تعویض نکردن به موقع فیلتر هوا باعث می شود تا فشار زیادی به پمپ های باد خودرو وارد شود و این فشار زیاد باعث می شود که پمپ باد روغن را به سمت بالا بکشد و مجاری خروجی باد به سمت سوپاپ ساعتی پر شود.

در نهایت این مساله باعث می شود که سر سیلندر پمپ باد داغ کرده و لوله ی خارج کن به پمپ باد دچار مشکل شوند. این جریان باعث بروز مشکلات زیادی در کشنده ها و کامیون ها می شود و باید از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری کرد.

علاوه بر آن ممکن است واشر سر سیلندر پمپ باد دچار ایراد شده و کمپرس هوا به داخل مسیر آب نشت کند. این امر به دلیل تعویض نشدن به موقع فیلتر هوای موتور و فیلتر خشک کن و پر شدن مجاری خروجی   باد اتفاق می افتد. لازم به ذکر است که مناسب ترین زمان برای تعویض فیلتر هوای موتور و فیلتر درایر در کامیون های اسکانیا هشتاد هزار کیلومتر است.

سیستم هوای متراکم در سیستم ترمزی و فنربادی استفاده می شود. در برخی از وسایل نقلیه سیستم گیربکس و صندلی های بادی نیز با سیستم فشار باد کنترل می شوند. لذا با توجه به کاربرد چشم گیر و گسترده ی هوای متراکم در ماشین های سنگین و کشنده های مختلف نیاز است تا با اجزا و نحوه ی دقیق کار آن آشنا شویم .

سیستم فیلتر خشک کن در خودروهای سنگین

ما در مجموعه ی پارت کامیون بر آن شدیم تا در این مقاله به بررسی سیستم بادی، فیلتر خشک کن و سوپاپ ساعتی بپردازیم؛ در ادامه با ما همراه باشید:

به طور کلی سیستم هوای متراکم شامل کمپرسور هوا، شیر تنظیم سوپاپ تخلیه و لوله های ارتباطی از فیلتر هواکش به کمپرسور و از کمپرسور به فیلتر خشک کن می باشد.

اجزای تشکیل دهنده ی خشک کن

خشک کن از اجزای داخلی زیادی تشکیل شده است که در این قسمت هر یک را به صورت مجزا مورد بررسی قرار می دهیم:

مهم ترین قسمت خشک کن فیلتر خشک کن است که وظیفه ی آن جذب رطوبت و ذرات روغن می باشد. این فیلتر قابلیت تعویض داشته  و به راحتی می توان آن را در خودرو عوض کرد. شیر تخلیه در سیستم خشک کن وظیفه ی تخلیه ی هوای فشرده، آب و ذرات باقی مانده ی اضافی در سیستم را به عهده دارد.

وجود شیر کنترل فشار حداقل میزان فشار را در مخزن ها نگه می دارد و به خشک کن اجازه می دهد تا برای احیای مجدد خود فشار هوای مورد نیاز خود را فراهم کند. برای ایجاد حرارت و تبخیر رطوبت روی فیلتر خشک کن نیز از خشک کن برقی استفاده می شود.

شیر کنترل خروجی تعبیه شده در سیستم خشک کن زمانی که موتور ماشین سنگین خاموش است از کاهش فشار سیستم جلوگیری می کند. شیر فشار شکن زمانی که فشار از حد مجاز خود بالاتر می رود باعث تخلیه هوا می شود؛ هم چنین شیر بای پس زمانی که کمپرسور بدون بار است از اعمال فشار به توربو شارژ ممانعت می کند.

نحوه ی عملکرد فیلتر خشک کن

زمانی که خشک کن فشرده می شود شروع به تخلیه ی آب و ذرات آلوده از شیر تخلیه می کند. شیر احیا کننده ی مجدد فیلتر خشک کن با ایجاد یک جریان برگشتی از مخازن هوا باعث می شود خشک کن برای دوره  بعدی فعالیت خود در ماشین آماده شود.

کاربرد سیستم خشک کن در خودرو

ممکن است با وجود سیستم خشک کن بر روی خودروی سنگین باز هم شاهد ذرات آب در مخازن فشار بالا باشید.  دانه های فیلتر خشک کن در اثر آلودگی از روغن و کربن اشباع شده و باعث می شود تا رطوبت گیری به درستی انجام نشود. برای جلوگیری از ورود ذرات آلاینده و روغن و رطوبت از نسل جدید خشک کن در ماشین های سنگین استفاده می شود.

توجه داشته باشید که زمانی که آب به مقدار زیادی در مخزن هوای فشرده باشد باید فیلتر خشک کن را تعویض نمایید. وجود ترک در فیلتر هوا باعث عبور گرد و غبار می شود و این ذرات ریز با روغن و آب ترکیب شده و باعث بالا رفتن اصطهلاک قطعات کامیون ها و خودروهای سنگین می شود. تعبیه شدن فیلتر خشک کن در سوپاپ ساعتی از این اشکالات جلوگیری کرده و دستگاه با جذب حداکثری، تخلیه هوشمند را قبل از رسوب کردن انجام می دهد.

اگر فیلتر خشک کن با کربن رسوب کرده باشد دچار گرفتگی شده و باعث می شود تا کمپرسور زمان زیادی کار کند تا بتواند به فشار لازم برسد؛ به همین دلیل از زمانی که ماشین استارت می خورد تا راه افتادن عملکرد پمپ ساعتی نباید بیشتر از 3 دقیقه طول بکشد.

گاهی اوقات بعضی از رانندگان گمان می کنند که فیلترهای خشک کن نصب شده بر روی کامیون ها نیاز به تعویض ندارند و تنها در هنگام بروز مشکلاتی نظیر اشکال در سوپاپ ها و یا درست ترمز نگرفتن خودرو باید به فکر تعویض آن بیفتند اما این امر تفکری اشتباه است؛ البته می توان برای درگیر نشدن با چنین مساله ای از فیلترهای دائمی جدید در ماشین استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید