مقالات خودروهای سنگین

لوله کشی کامیون ها

لوله کشی کامیون ها

 لوله کشی کامیون ها

مبحث لوله کشی در کامیون با توجه به کم بودن تعداد متخصصان در این زمینه افراد زیادی را به سمت یادگیری این مهارت سوق داده است. برای کسب مهارت در این زمینه باید سیستم باد و لوله کشی کامیون ها و اتوبوس های نسل جدید را بیاموزید.

سیستم باد و لوله کشی کامیون

با یادگیری سیستم باد و تعلیق کامیون و ماشین های سنگین می توانید تمامی قطعات سیستم را باز و بست نموده و مسیرهای بادی را از روی نقشه های لوله کشی بررسی نمایید.

سیستم باد

اگر می خواهید در زمینه سیستم باد و تعلیق انواع تولیدات کمپانی اسکانیا یا ولوو و هر ماشین سنگین دیگری ماهر شده و حرفی برای گفتن داشته باشید باید بتوانید خودرو را تنظیم ارتفاع کرده، کد خطاها را شناسایی نموده و بتوانید قطعاتی مانند سوپاپ ساعتی و ترمز را تعمیر نمایید. هم چنین باید مسیر لوله کشی را از روی نقشه شناسایی نمایید و نقشه خوانی و اتصالات بادی و کار روی مسیرهای لوله کشی و شیر برقی ها را فرا بگیرید.

سیستم هوای متراکم

با توجه به کاربرد روزافزون هوای متراکم در سیستم های خودروهای سنگین بهتر است تا شناخت بیشتری به این سیستم ها و اجزای داخلی آن داشته باشیم:

از جمله اجزای سیستم کمپرسور باد می توان به کمپرسور، شیر تنظیم سوپاپ تخلیه و لوله های ارتباطی از هواکش به کمپرسور و هم چنین لوله های کشیده شده از کمپرسور به خشک کن اشاره نمود.

هنگامی که در مخازن هوای فشرده، آب به مقدار زیادی می ماند باید فیلتر خشک کن عوض شود. وجود منافذ باز روی فیلتر هوای موتور باعث ورود ذرات آلودگی و گرد و غبار به درون موتور شده و هنگام عبور از صافی ها باعث ایجاد خوردگی در قطعات داخلی کامیون یا تریلر می شود. اگر این آلودگی از سیستم لوله کشی باد خودرو خارج نشود به صورت ترکبیات جامد در می آید و طبیعتا رفع این رسوبات هزینه زیادی را به دوش راننده می گذارد. رسوبات موجود در سیستم لوله کشی خودرو و عدم سالم بودن فیلترها به مرور زمان بر روی عملکرد کامیون تاثیر می گذارد.

رسوب کربن ایجاد شده در لوله های خروجی پمپ باد به دلیل فشار زیاد و دمای بالا از قطرات روغن به  وجود می آیند. برای رفع این موضوع باید از فیلترهایی استفاده کرد که رسوبات را به طور کامل از سیستم لوله کشی کامیون خارج کنند.

سیستم ترمز بادی در کامیون

سیستم ترمز بادی بیشتر در ماشین های سنگین مانند کامیون ها و دیگر کشنده ها نظیر تریلر و کامیون های سبک به کار می رود. عمل ترمزگیری در ترمزهای بادی زمانی امکان پذیر است که فشار هوا به اندازه کافی درون مخزن باد موجود باشد. سیستم ترمز بادی سه سیستم ترمز پدالی، ترمز دستی و ترمز اضطراری را پوشش می دهد.

از جمله قطعات مهم تشکیل دهنده سیستم ترمز بادی می توان به کمپرسور، تانک باد، فیلتر خشک کن، بوستر ترمز و جغجغه ترمز اشاره کرد. کمپرسور هوای مورد نیاز سیستم را فراهم می کند و آن را به مخزن باد هدایت می کند. مخزن باد برای ذخیره هوای فشرده استفاده می شود. فیلتر خشک کن بین کمپرسور و مخزن باد قرار می گیرد و هوای ورودی به سیستم ترمز را از رطوبت، روغن و آلودگی ها تصفیه می کند. بوستر ترمز نیز هوای فشرده کمپرسور را به نیروی مکانیکی تبدیل می کند.

 

انواع سوپاپ های بادی سیستم ترمز

 

اصلاح سیستم پنوماتیک

توانایی کنترل ماشین های سنگین نیازمند یک ساختار منطقی جامع از حالات مختلف سویچینگ است. این امر در نتیجه تاثیر متقابل سنسورها، عناصر کنترل و عمل کننده ها در سیستم پتوماتیک می باشد.

مسیر نصب لوله­ ها

در هنگام تعیین مسیر شلنگ ها و لوله ها در کامیون باید به نکاتی توجه نمود که بعضی از این موارد را در این قسمت برای شما شرح و بسط می دهیم:

در هنگام لوله کشی کامیون توجه داشته باشید که اگر احتمال خراشیدگی و ضربه به لوله ها و شلنگ ها وجود دارد بهتر است بر روی آن ها محافظ خراشیدگی لوله نصب کنید. هم چنین لوله ها نباید با لبه­های تیز در تماس باشند. طول لوله ها و شلنگ ها نیز باید به اندازه ای باشد که احتمال کشیده شدن آن ها وجود نداشته باشد.

لوله ها باید تا حد امکان دورتر از سطوح داغ نصب شوند و در صورت عدم استفاده از عایق های حرارتی باید حداقل فواصل را رعایت کنند؛ بدین صورت که فاصله مابین لوله اگزوز، توربوشارژ و منبع اگزوز باید حداقل 200 میلی متر باشد، فاصله لوله اگزوز، گرم کن موتور و بخاری کابین حداقل 100 میلی متر و فاصله بین  لوله مایع خنک کننده، موتور و ریتاردر حداقل 100 میلی متر باشد.

اصلاح سیستم ترمز

سیستم ترمز حساس تر از سایر قطعات پنوماتیک است و اصلاح سیستم ترمز و مدار ترمز تریلرها باید فقط با استفاده از قطعات مورد تایید کمپانی صورت بگیرد. سیستم ترمز از یک بخش تغذیه و یک بخش کنترل تشکیل شده است. بخش تغذیه از یونیت APS تا لوله پایین دست تانک باد امتداد دارد. بخش کنترل از سوپاپ ها، ABS ، EBS و ادامه آن تا چرخ ها را شامل می شود.

در صورت اصلاح سیستم ترمز شامل اصلاح طول لوله ترمز، خودرو باید حتما بررسی شود. سیستم ترمز تابع تعدادی از نیازمندی های قانونی است که بعضی از اصلاحات را محدود نموده و در برخی موارد ممنوع می شمارند.

الزامات اصلاح طول لوله و قطر لوله

اصلاح لوله ترمز باید بر طبق الزامات اصلاح طول لوله و قطر لوله انجام شود:

طول لوله های ترمز بین تانک باد و سوپاپ تانک های باد 1 و 2  حداکثر تا 6 سانتی متر بین تانک و سوپاپ ترمز قابل افزایش است. ضمنا لوله ها را باید طوری محکم کرد که بتوانند در مقابل فشار مقاومت کنند.

افزایش طول لوله ترمز در بالادست تانک باد انجام می گیرد و هنگام تعویض لوله های ترمز قطر لوله جدید نباید کمتر از قطر لوله موجود باشد.

الزامات درپوش گردگیر

لوله های ترمز ممکن است دارای درپوش های گردگیر از جنس کامپوزیت با کوپلینگ سریع یا درپوش گردگیر برنجی رزوه دار باشد. هنگام اصلاح یک لوله ترمز از روش های مختلفی استفاده می شود که به نوع درپوش گردگیر مورد استفاده بستگی دارد. هنگام اتصال، درپوش های گردگیر ممکن است ابعاد مختلفی داشته باشند اما باید از لحاظ اندازه در یک کلاس باشند. اتصال نیز باید از لحاظ اندازه در یک کلاس باشد. درپوش های گردگیر برای لوله ترمز با کلاس های اندازه ای کوچک، معمولی و مخصوص کار سنگین وجود دارد.

اگر بخواهید یکی از لوله های ترمز را از قطعه ای جدا نمایید، باید کل درپوش گردگیر باز شده و لوله بریده شود زیرا لوله را نمی توان از درپوش گردگیر بیرون کشید.

باز کردن لوله های ترمز

برای این کار باید لوله های پلاستیکی را فشار داده تا پایین فیتینگ برسد و رینگ فشاری از حالت قفل خود آزاد شود. سپس ابزار مونتاژ دور لوله پلاستیکی بسته می شود. باید لوله پلاستیکی محکم گرفته شده و ابزار مونتاژ را در فیتینگ جا بزنید. سپس فشار ابزار را حفظ کرده و لوله پلاستیکی بیرون آورده شود.

بستن لوله پلاستیکی

برای این کار باید لوله پلاستیکی را فشار داده و بچرخانید تا در فیتینگ جا بیفتد. صدای یک تق آهسته نشان می دهد که لوله به درستی نصب شده است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید