اخبار صنعت حمل و نقل

نحوه روشن کردن و گرم کردن خودرو در هوای سرد

نحوه روشن کردن و گرم کردن خودرو در هوای سرد

نحوه روشن کردن و گرم کردن خودرو در هوای سرد

 با فرا رسیدن فصل سرما ، سیستم های سوخت رسانی موتورهای دیزلی باکاهش دمای هوا دچار اختلال می شوند.

این پدیده نامطلوب ناشی از کی فیت پائین گازوئیل مصرفی بخاطر افزایش نفوذ آب و میزان بالای ذرات پارافینی در اثر عدم پالایش مطلوب گازوئیل می باشد.
Waxing در کشورهای سردسیر دنیا، گازوئیل در دو نوع تابستانی و زمستانی توزیع می شود . لذا پدیده پارافینیک یا در نمونه گازوئیل زمستانه، اثر کمتری دارد و این گازوئیل در دمای پایین هم ، روان است.
پارافین یکی از اجزای طبیعی ترکیبات نفت خام در گازوئیل ، است ، این ذرات پارافینی در دمای عادی در گازوئیل درآمده و بفرم یک لایه غیرقابل نفوذ، به (Waxing) کاملا محلول اند ، ولی در هوای سرد، بصورت ذرات جامد
اطراف فیلتر های سوخت می چسبند .. در این حالت بعلت گرفتگی فیلتر ، جریان سوخت قطع شده و موتور قادر به کار نخواهد بود.
با سرد شدن دمای محیط، آب موجود در گازوئیل نیز یخ زده و مسیر جریان سوخت را در لوله ها، فیلتر ها و سایر قطعات سیستم سوخت رسانی مسدود می کند.
پدیده مخلوط آب یخ زده و سوخت را بصورت توده ژله ای را می توان در محفظه شیشه ای (استکانی ) فیلتر آبگیر بوضوح مشاهده کرد.
یکی از راههای مقابله موثر با موارد فوق، ریختن آب گرم روی فیلتر آبگیر و لوله ها …… می باشد.
در روزهای یخبندان، بمیزان % ١٠ الی % ٣0 ظرفیت تانک سوخت ، به (Kerosene) استفاده موقت از نفت سفید حل شدن ذرات پارافینی کمک می کند، ولی باید توجه نمود که در صورت تداوم استفاده از نفت ، کاهش قدرت روانکاری (چربی) بعلت رقیق شدن گازوئیل را بدنبال خواهد داشت و در اثر آن ، به اجزای حساس سیستم سوخت (پمپ و انژکتور) آسیب جدی خواهد رسید.
انتخاب گرید صحیح روغن موتور نیز در سریع روشن شدن موتور نقش اساسی و مهمی دارد . استفاده از روغن های باگرانروی بالا ( ویسکوزیته بالا ) در سرما موجب سفت شدن و عدم جاری شدن (پمپاژ) آن شده و از عوامل موثر در عدم چرخش اولیه موتور در هنگام استارت می شود.

توصیه ما به استفاده از روغن های ممتاز چهارفصل دیزلی است . این روغن ها در دمای س رد روان بوده (سفت نمی شوند) ودر دمای گرم غلظت خود را حفظ می کنند (شل نمی شوند) پائین بودن شارژ باتری نیز از دیگر عوامل کلیدی در روشن نشدن موتور دیزل در هوای سرد است.
عدم توان کافی برای بگردش در آوردن موتور ، بخاطر کاهش شارژ باتری در اثر استارت زدن ممتد و متوالی، بوجود می آید.
ناصحیح بودن درصد میزان اس ید و آب (الکترولیت باتری) از دیگر مشکلاتی است که بهنگام سرما، دردسر ساز می شود .اگر میزان آب زیادتر از حد باشد ، موجب یخ زدن محلول آب باتری شده و نهایتا باعث ریزش صفحات سربی آن شده و عدم کارایی باتری را بدنبال خواهد داشت.
بکار گیری روش های مقابله با عوامل مشکل زا کاربرد فیلتر پنج کاره در لودر تصفیه سوخت ، جداسازی آب و آشکار ساز آب و گرم کن گازوئیل، سوپاپ ترموستاتیک آب و سایر آلودگی ها از سوخت جدا شده و آشکار ساز وجود آب در فیلتر را هشدار میدهد . در هن گام بروز پدیده گرمکن فعال شده و با گرم کردن محفظه سوخت ، از مسدود شدن فیلتر جلوگیری می کند . با ، waxing ژله ای
کاهش دمای محیط، سوپاپ ترموستاتیک عمل ک رده و مسیر برگشت سوخت اضافی به تانک را مسدود و آنرا به مدار ورودی پمپ متصل می کند تا از گرمای آن برای بهبود عملکرد سیستم سوخت رسانی در هوای سرد استفاده شود .
(درمواقع عادی این سوخت اضافی که در اثر فشار بالای سیستم گرم شده، برای خنک شدن باید به تانک بریزد.)
نصب فیلتر در محفظه زیر کاور نزدیک موتور گرمای موجود در فضای اطراف موتور به بهبود عملکرد فیلتر آبگیر و فرایند سوخت رسانی درحین کارکمک میکند.
استفاده از تانک سوخت فایبرگلاس بجای تانک فلزی سرمای محیط از بدنه تانک فلزی به سوخت منتقل شده و مشکلات یخزدگی را د وچندان می کند، بعلاوه زنگ زدگی سطوح داخلی تانک به سوخت نفوذ کرده و به قطعات حساس پمپ و انژکتور ها ، آسیب جدی می رساند . در حالیکه حاضر تانک فایبرگلاسی ، هیچیک از مشکلات فوق را ندارد.
هشدار : رانندگان حسب عادتی که روی ماشین های قدیمی دارند ، در هنگام سرما ، اقدام به روشن کردن آتش در زیر موتور و تانک سوخت می کنند،این امر موجب آب شدن تانک فایبرگلاس وآتش گرفتن لودر خواهد شد.
گرمکن اتوماتیک هوای موتور المنت برقی روی منیفولد هوا نصب شده و درهنگام روشن شدن موتور، بصورت اتوماتیک فعال می شود و تا زمانیکه دمای آن به ٣٠ درجه نرسیده ، فعال است.)

گرمکن برقی آب موتور (با برق شهر ) از جمله اقلام تجهیزات سفارشی است که پس از خریداری روی ماشین نصب می شود .
این گرمکن که با برق شهر کار میکند ، روی بلوک سیلندر و در مسیر یکی از کانالهای آب موتور نصب می شود، و باگرم کردن تدر یجی آب موتور ، در حقیقت تنه موتور را گرم و روغن موتور را کاملا روان کرده و ماشین را آماده
یک استارت سریع و موثر می کند . این گرمکن حداقل یکی دو ساعت قبل از استارت زدن باید فعال شود و به هنگام استارت موتور، از برق شهر جدا شده باشد . (زمان فع ال بودن این گرمکن ، با شدت برودت هوا ، متناسب خواهد بود.)
برای خرید کیت گرمکن برقی به امور فروش قطعات یدکی خدمات پس از فروش ویا نمایندگی های مجاز هپکو مراجعه کنید.
فیلتراسیون دوبل سوخت طی دو فرایند فیلتر میشود ، تا از نفوذ آلودگی های عادی بدرون سیستم جلوگیری شود. در اولین مرحله ،فرایند مهم جداسازی آب و ذرات معلق روی سوخت دریافتی از تانک ماشین در فیلتر آبگیر انجام می گیرد و پس از آن ، سوخت به پمپ تغذیه (تسمه ای ) ارسال می شود و از آنجا به فیلتر اصلی موتور می رود . سوخت پس از
فیلترشدن نهایی در مرحله دوم ، به پمپچه ها میرود تا برای پاشش تحویل انژکتورها شود.
افزایش فشار سیستم Common Rail لازمه بهینه سازی سیستم های سوخت رسانی و بکار گیری سیستم 1800 می باشد. برای ایجاد این فشار حساسیت تلرانسی قطعات بالاست و لذا کوچکترین bar سوخت تا مرز
آلودگی ، عملکرد سیستم را مختل می کند.

برای جلوگیری از توقف های ناخواسته و ضرر و زیانهای ناشی از استفاده از سوخت آلوده ،
مقتضی است ، موارد ذیل را مورد توجه قرار دهیم:
علیرغم بهینه سازی کلی موتور لودرهای ولو و نصب تجهیزات جدید، قطعات سیستم سوخت رسانی به آلودگی موجود در گازوئیل به شدت حساس و آسیب پذیر است .در صورت عدم توجه به توصیه های فنی ، نفوذ آلودگی (آب، ذرات معلق ،رسوبات زنگ آهن و ……) به سیستم سوخت رسانی موتور حتمی است ( انژکتور ، پمپ ، شیرکنترل ،
… ) سریعا مستهلک خواهد شد و موجب از کار افتادگی موتو ر( عدم روشن شدن ) خواهد شد و مطابق الحاقیه قرارداد فروش محصول ، خرابی های این موارد ، مشمول گارانتی نمی شوند.
قیمت قطعات سیستم سوخت رسانی ( یکدست انژکتور 3 میلیون تومان ) ، پمپ تغذیه، پمپچه دوقلو،رگولاتور تنظیم فشار، سنسورها و…. هزینه ای معادل 4 الی 5 میلیون تومان را در برخواهد داشت.
8 ساعت کار برنامه ریزی شود . در غیر – سوخت گیری ماشین باید بصورت روزانه پس از هر شیفت کاری 10 اینصورت با کاهش سطح سوخت و اتمام آن ، هواکشیدن سیستم سوخت ، حتمی است.
استفاده مکرر از پمپ دستی، برای هواگیری موجب مستهلک شدن سریع آن خواهد شد.
استارت زدن ممتد، منجر به اختلال درسیستم کامپیوتری ماشین وخرابی زودرس استارت و باتری می شود.
هزینه احیای مجدد برنامه سیستم عامل موتور، معادل 450 هزارتومان بانضمام دستمزد وهزینه ایاب وذهاب استفاده از مکمل های سوخت متفرقه و نامطمئن ، مجاز نمی باش د.( در حال حاضر فقط استفاده از نفت سفید و مکمل بهران اکسیر برای گازوئیل معتبر است) تزریق بنزین و اسپری اتر در هواکش موتور،اکیدا ممنوع است،زیرا هوای مخلوط شده با بنزین،در هنگام عبور از محفظه گرمکن برقی روی سرسیلندر، آتش خواهدگرفت و ماشین را دچار آتش سوزی خواهد کرد.
آب، چه به صورت آب نفوذی همراه سوخت و یا آب ناشی از میعان ( عرق کردن هوای محبوس شده داخل تانک خالی در طول شب ) ، موجب خرابی زودرس اجزا سیستم سوخت رسانی علی الخصوص انژکتورها و شیرکنترل و نهایتا از کارافتادگی سریع موتور خواهد شد. لذا تخلیه مرتب آب ازسیستم سوخت رسانی الزامی است.
حمل و نگهداری سوخت با تانکر و در محل استقرار لودر، مستلزم رعایت نکات فنی ذیل است :
سوخت را همیشه از مراکز مطمئن ، تهیه کنید تا انتقال آلودگی به حداقل ممکنه برسد. قبل از نقل وانتقال سوخت از تمیز بودن مخزن تانکر و بشکه اطمینان حاصل کنید. نصب فیلتر مناسب و مطمئن در مجرای ورودی و خروجی مخزن الزامی است. ·
شیرخروجی مخزن و یا لوله مکش پمپ ، حتما باید بالاتر از کف مخزن قرار گیرد.
طراحی مخزن باید به نحوی باشد که امکان شستشو داخلی آن مسیر باشد . و به صورت مرتب، نسبت به تخلیه مواد ته نشین شده ، اقدام کرد. بلافاصله پس از رسیدن محموله سوخت ، از سوختگیری خودداری کنید ، مدتی تامل کنید تا ذرات معلق در مخزن، ته نشین شوند.

در صورتیکه ذخیره سازی گازوئیل ، بنزین ، ……در یک ایستگاه متمرکز است ، مخازن آنها همیشه باید مجزا ومشخص باشد تا از مخلوط شدن مواد سوختی جلوگیری شود.
تانک سوخت زیر سطحی
1. نفس کش ( هواکش تهویه تانک )
2. دریچه سوختگیری تانک
3. اتصال برای تخلیه مکش روسوبات
4. چاهک بازدید و سرویس و نگهداری
5. میله شاخص میزان سوخت(دیپ)
6. لوله انتقال سوخت به پمپ
7. فیلتر سوخت
8. پمپ سوخت گیری
9. تانک سوخت
تانک سوخت در زیر زمین بصورت شیبدار ، نصب شده و لوله مکش پمپ از کف تانک بالاتر قرارگرفته و به فیلتر مکش نیز مجهز شده است.
تانک سوخت روی سطحی
1. لوله سوخت گیری تانک
2. دریچه بازدید ، دیپ ، سرویس و هواکش
3. شیرخروجی تانک
4. فیلتراصلی
.5
6. پمپ سوخت گیری
7. پایه های نشیمنگاه شیبدار
8. شیر تخلیه روسوبات
تانک سوخت بالاتر از سطح زمین، بصورت شیبدار ، نصب شده و شیر خروجی از کف تانک بالاتر قرارگرفته و به فیلتر مکش نیز مجهز شده و شیر تخلیه روسوبات در انتهای شیب و زیر تانک نصب شده است.

منبع : عمران یدک

دیدگاهتان را بنویسید