مقالات خودروهای سنگین

نحوه عملکرد پمپ کلاچ پایین کامیون چگونه است؟

نحوه عملکرد پمپ کلاچ پایین کامیون چگونه است؟

نحوه عملکرد پمپ کلاچ پایین کامیون چگونه است؟

عوامل و متغیرهای متعددی در تصمیم گیری در خصوص انتخاب بهترین روش‌ تأمین انرژی برای کامیون‌ها نقش دارند. از جمله این عوامل می‌توان به هزینه تمام شده تجهیزات، فضای موجود، ملزومات سیستم برق و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد. اگرچه بسیاری از کامیون‌ها امروزه از سیستم پاور تیک آف (PTO) در تأمین نیروی برق خود استفاده می‌کنند، استفاده از پمپ کلاچ هیدرولیکی نیز روش قابل توجه دیگری محسوب می‌شود و توضیح کارکرد آن خالی از لطف نیست. به همین علت در این مقاله در مورد نحوه عملکرد پمپ کلاچ پایین صحبت می‌کنیم.

کاربرد پمپ‌های هیدرولیکی چیست؟

پمپ‌های هیدرولیکی به پمپ‌های تسمه‌ای گفته می‌شود که انرژی مکانیکی را به انرژی توان سیالات در قالب جریان روغن روان کننده تبدیل می‌کنند. انرژی مکانیکی اولیه برای این تبدیل انرژی از یک قوه محرکه دیگر چون PTO یا به طور مستقیم از موتور کامیون منشأ می‌گیرد. این پمپ‌ها پمپ‌های جابجایی مثبت هستند؛ این بدان معناست که جریان خروجی آن‌ها از جریان ورودی مجزا بوده و تنها مقدار کمی مایع به منظور روانکاری و خنک کردن اجزای داخلی پمپ به داخل سیستم نشت پیدا می‌کند.

پمپ‌های هیدرولیکی از انواع مختلفی برخوردارند که هر یک در مصارف بخصوصی در سیستم هیدرولیک اتومبیل‌ها و وسایل نقلیه به کار می‌روند. از جمله انواع گوناگون این پمپ‌ها می‌توان به پمپ‌های دنده‌ای، پیستونی، پمپ‌های پره‌ای (سه نوع اصلی) و نیز انواع دیگری چون پمپ‌های کلاج و پمپ‌های به کار رفته در کامیون‌های جمع آوری زباله اشاره کرد.

هر یک از پمپ‌های هیدرولیک به دو شکل تک سویه یا دو سویه طراحی شده‌اند. همان طور که از نام آن‌ها بر می‌آید، پمپ‌های یک سویه تنها در یکی از جهات چرخش شفت عمل می‌کنند. این در حالی است که پمپ‌های دو سویه می‌توانند در هر دو جهت عملکرد داشته باشند.

نحوه عملکرد پمپ‌ کلاچ پایین هیدرولیکی به چه صورت است؟

پمپ کلاچ از جمله لوازم یدکی مهم در هر وسیله نقلیه (چه انواع هیدرولیک و چه خودروهایی که مجهز به گیربکس دستی هستند) به شمار می‌آید. وظیفه کلاچ را می‌توان به نوعی تعویض دنده در وسیله نقلیه دانست. این کلاچ به یک سیلندر متصل است که روغن روان کننده در داخل آن اجزا را به حرکت در می‌آورد.

پمپ کلاچ نوعی پمپ دنده‌ای با جابجایی اندک است که به یک کلاچ الکترومغناطیسی تسمه محور مجهز شده است. در واقع، سیستم اتصال این پمپ‌ها تا حد زیادی شباهت به کمپرسور کولر اتومبیل‌ها دارد.

هنگامی که راننده سوئیچ داخل کابین کامیون را می‌چرخاند و کامیون را روشن می‌کند، این پمپ هیدرولیکی شروع به فعالیت می‌کند. در این حالت سیلندر اصلی کلاچ، مایع موجود در سیستم موتور را به سمت پایین هل داده (علت نامگذاری آن نیز همین است) و آن را به مخزن پایینی خود هدایت می‌کند. سیستم هیدرولیکی به کار رفته در این پمپ‌های کلاچ موجب می‌شود که وارد کردن یک فشار جزئی به سیستم، سیال هیدرولیکی را به حرکت درآورده و منجر به حرکت کلاچ به سمت بالا یا پایین گردد. به این ترتیب صفحات کلاچ از هم جدا می‌شوند و امکان چرخش موتور خودرو یا کامیون فراهم می‌شود.

عملکرد اصلی پمپ‌های کلاچ پایین تولید جریان در سیستم بوده و در مصارف مختلف و در انواع گوناگونی از وسایل نقلیه مانند کامیون‌های یدک کش یا بوم تراک‌ها به جای PTO و به عنوان عامل تغذیه به کار می‌روند. پمپ کلاچ از جمله ابزارهای یدکی مهم در کامیون‌ها به شمار می‌آید.

پمپ کلاچ از طریق کیت نصب خود بر روی محفظه موتور کامیون سوار می‌شود. نکته مهم این است که بایستی فضای کافی در زیر کاپوت برای قرار گرفتن این پمپ‌ها وجود داشته باشد. در اکثر موارد از یک یا دو تسمه V شکل نازک در این پمپ‌ها استفاده می‌شود.

انواع پمپ کلاچ پایین و بالا کامیون ها

خصوصیات فنی و نحوه عملکرد پمپ کلاچ پایین

هنگام انتخاب پمپ کلاج، یک نکته مهم که بایستی به آن توجه کنید میزان توان مورد نیاز برای مصارف مد نظرتان است. در واقع شما باید این موضوع را در برابر محدودیت‌های تسمه موتور مورد مقایسه قرار دهید. در اکثر موارد تسمه موتورها تنها می‌توانند توانی در حدود 7 الی 18 اسب بخار را بر روی سیستم اعمال کنند که این موضوع موجب می‌شود کاربرد پمپ‌های حجمی در آن‌ها محدود گردیده و این تسمه موتورها از جابجایی لازم برای ایجاد توان کافی برای مصارف مد نظر برخوردار نباشند.

این در حالی است که این موضوع به پمپ کلاچ پایین مزیتی در مقایسه با سایر پمپ‌های تولید انرژی می‌بخشد. چرا که این پمپ‌ها قادرند در مصارف سنگین که نیازمند به جریانی تا حد ۱۵ گالن در دقیقه هستند نیز به کار روند.

با این حال، به عنوان یک قاعده کلی پمپ‌های کلاچ در مواردی که جریان خروجی پمپ از ۱۵ گالن در دقیقه بیشتر باشد، قابل استفاده نخواهند بود. علت این موضوع آن است که جریان‌های ورودی موجب لغزش محرک تسمه موتور خواهند شد.

خراب شدن پمپ‌های کلاچ پایین

گاهی اوقات کلاچ ممکن است به درستی کار نکند. اگر مشکل در نحوه عملکرد پمپ کلاچ پایین باشد، نشتی مایع در سیستم مشاهده می‌شود و ممکن است جابجایی با این وسیله نقلیه را خطرناک سازد و یا به موتور آسیب وارد کند.

به دلیل اتصال مستقیم پمپ کلاچ به سیلندر اصلی، اگر این سیلندر دچار مشکل شود، تعویض دنده با اخلال مواجه خواهد شد. یکی از شایع‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای پمپ کلاچ رخ دهد، نشت مایع هیدرولیکی است. به این ترتیب کارکرد کلاچ کامیون مختل می‌گردد. ایرادیابی و رفع این مشکلات بالقوه از جمله عوامل مهم در تضمین صحت کارکرد کامیون‌ها در نظر گرفته می‌شود.

جمع بندی

پمپ کلاچ کامیون از جمله لوازم یدکی مهم در این وسیله نقلیه به شمار می‌آید. این پمپ‌ها، پمپ‌های تسمه‌ای با جابجایی اندک بوده و در مقایسه با دیگر انواع سیستم‌های تغذیه توان خودرو از قابلیت‌های بالاتری برخوردارند. در واقع نحوه عملکرد پمپ کلاچ پایین به گونه‌ای است که می‌تواند در انواعی از کامیون‌ها از جمله کامیون‌های یدک کش یا بوم تراک‌ها به کار رود.

با این حال نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که این پمپ‌ها در مصارف با سقف جریان ۱۵ گالن بر دقیقه کاربرد دارند. در صورت خرابی و نشت مایع از سیستم هیدرولیکی پمپ کلاچ،‌ عملکرد کامیون دچار مشکل می‌شود و بنابراین ایرادیابی و اصلاح مشکلات این سیستم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید