اخبار صنعت حمل و نقل

مرد این میدان هستید؟

بهمن امسال دومین سالگرد اعلام نوسازی ناوگان سنگین با شعار کلید به کلید است.

در حالی که رسانه‌ها از قول وزیر صنعت، معدن و تجارت از نوسازی 176 هزار دستگاه ناوگان تجاری خبر داده‌اند یک فعال حمل و نقل جاده‌ای می‌گوید: شعار دادن فایده‌ای ندارد، عمل باید کرد.

به گزارش تین نیوز، چندی پیش یک رسانه فعال در بخش خودرو از حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خبر داد و  نوشت که وزیر در این جلسه از نوسازی 176 هزار دستگاه ناوگان تجاری کشور خبر داده است.

به گفته رحمانی،  176 هزار دستگاه ناوگان تجاری شامل کامیون، کامیونت و اتوبوس در مدت سه سال نوسازی می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود:  19 هزار دستگاه اتوبوس جزو این نوسازی است که دولت 50 درصد، بانک 30 درصد و متقاضی 20 درصد آن را تقبل می‌کند.

این اظهارات وزیر صنعت، معدن و تجارت اما با واکنش فعالان بخش حمل ونقل جاده‌ای در شبکه‌های اجتماعی مواجه شد.

در این زمینه داوود کریمی نوشت: بهمن امسال دومین سالگرد اعلام نوسازی ناوگان سنگین با شعار کلید به کلید از سوی دولت است.

وی خطاب به وزیر صنعت گفت: 2 سال پیش شما پشت میز وزارت صنعت نبودید ولی رئیس‌جمهور تغییر نکرده است، وقتی شعارها را یادآور می‌شویم و سوال می‌کنیم پس چه شد؟ آقای روحانی می‌گوید آن وعده‌ها برای زمان صلح بود.

کریمی تاکید کرد: شعار دادن فایده‌ای ندارد، عمل باید کرد. شما حاضر به پاسخ دادن سه سوال جهت شفاف‌سازی در مورد قراردادهای ۹۵تا ۹۷ نشدید، چطور می‌خواهید سخنان‌تان قابل باور باشد؟

وی گفت: اجرای اَبَر پروژه طرح نوسازی ناوگان فرسوده مرد جهادی و انقلابی و متخصص و دلسوز با یک تیم کار کشته و پاکدست به‌دور از هرگونه باندبازی و انحصارطلبی و ویژه‌خواری می‌خواهد.

کریمی اظهار کرد: نوسازی ناوگان فرسوده‌ تجاری با تعداد حدود ۲۰۰هزار دستگاه، به‌جز منافع زیست محیطی و کاهش تصادفات، حداقل هر ماه ۳هزار میلیارد تومان به اقتصاد کشور کمک می‌کند، مرد این میدان هستید؟

منبع : تین نیوز

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید