مقالات خودروهای سنگین

هزینه نگهداری انواع ماشین سنگین

هزینه نگهداری انواع ماشین سنگین

هزینه نگهداری انواع ماشین سنگین

اگر شما یک راننده کهنه‌کار ماشین های سنگین هستید احتمالا باید بدانید که هزینه نگهداری و تعمیر این ماشین‌ها چقدر زیاد است. اما چطور می‌توان این هزینه‌ها را کاهش داد؟ این نکته مخشص است که راندن ماشین‌های سنگین یک کار پر درآمد است.

اما چگونه مخارج تعمیر و نگهداری را می‌توان با درآمد مطابقت داد و چه راه حل هایی می‌توان در برابر این مخارج در زمانی که جیب هایتان خالی است قرار داد؟ هزینه و نرخ نگهداری و تعمیر این ماشین‌ها متناسب با کار و مسافتی که سالانه طی می‌کنند، فرق می‌کند.

عواملی مانند: شرایط جوی و محیطی، وضعیت راه‌ها و جاده‌ها، شرکت سازنده آن ماشین و مقدار باری که به ماشین می‌زنید در هزینه تعمیر و نگهداری تغییراتی را ایجاد می‌کند. در این مقاله به تمامی این نکات و راه حل هایی که برای مقابله با این هزینه‌ها می‌توانند کاربردی باشند، اشاره می‌کنیم.

درآمد سالانه و هزینه نگهداری

امروزه یک راننده کامیون موفق با کار کردن برای یک شرکت خصوصی سالانه حدود 73000 دلار دستمزد می‌گیرد. در صورتی که درآمد سالانه همه راننده کامیون‌ها حدود 40000 دلار در سال است، هرچند دستمزد رانندگان به دلیل کمبود راننده به طور مداوم درحال افزایش است.

درخواست برای جذب راننده باعث شده تا صاحبان شرکت‌های خصوصی پیشنهاد‌های بهتری با دستمزدی بالاتر و امکانات بهتر ارائه دهند. راندن کامیون یک شغل تقریبا قابل تحمل و پایدار است که میانگین سنی آن به 49 سال میرسد، اما این میانگین برای رانندگان آمریکایی کمی بالاتر است.

با تمامی فرصت ها و درآمدی که در صنعت حمل و نقل جاده‌ای وجود دارد ممکن است هزینه نگهداری و تعمیر این ماشین‌ها حتی بیشتر از این‌ها هم شود. نگهداری و تعمیر ماشین سنگین بسیار گران است و ممکن است هزینه‌های آن به سالانه 180000 دلار هم برسد.

یکی از هزینه‌های هنگفت این ماشین‌ها، هزینه دیزلی است که سالانه به صورت استندارد نزدیک به 20500 گالن دیزل مصرف می‌کند که برابر با سالانه 70000 دلار است. این هزینه به تنهایی 39 درصد از هزینه‌های نگهداری را در بر می‌گیرد.

مهم‌تر از همه، هزینه یک سال نگهداری از این ماشین‌ها حدود 15000 دلار می‌شود. مشکلات و ایرادات رایجی که در این ماشین‌ها ایجاد می‌شوند، شامل: لوله‌های هوا، آلترناتورها، سیمکشی و تعمیرات ترمز هستند. علاوه بر این‌ها تعویض سالانه لاستیک‌ها حدود 4000 دلار آب میخورد که اگر 18 چرخ باشد باید 16 تا از لاستیک‌های آن تعویض گردد.

چه اتفاقی می‌افتد اگر شما در پرداخت هزینه‌ نگهداری با مشکل مواجه شوید و به پول نیاز داشته باشید؟ جامعه ماشین‌های بازرگانی شرایطی را برای کمک به رانندگان ایجاد می‌کند تا بتوانند از پس این مخارج بربیایند.

وام تعمیرات و نگهداری

زمانی که ماشین شما خراب می‌شود یا به تعمیرات نیار دارد، درآمد و روزمرگی شما با ریسک‌هایی رو به رو می‌شود و اگر هزینه‌های مربوط به این کار فراتر از بودجه شما باشد شما با مشکلات مهمی رو به رو می‌شوید. خوشبختانه شرایطی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا از پس این مخارج با گرفتن وام، بربیایید.

وام‌های مختلفی وجود دارد که هرکدام به نوعی به شما کمک می‌کنند. در این قسمت به معرفی چندتا از این وام ها پرداخته ایم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

وام‌های تحت عنوان ماشین‌های بازرگانی

وام‌های تحت عنوان ماشین های بازرگانی می‌توانند یکی از راه‌های رسیدن به پول برای تعمیرات ماشین باشد. شما می‌توانید از سند ماشین خود برای بهره‌مند شدن از این وام استفاده کنید تا بتوانید هزینه‌های مربوط به تعمیرات و نگهداری را پرداخت کنید.

وقتی شما این وام را دریافت می‌کنید، قرض دهنده سند را به عنوان ضمانت پیش خود نگه می‌دارد و شما با بازپرداختن آن وام برای پس گرفتن سند خود تلاش می‌کنید. مقدار وامی که دریافت می‌کنید به میزان اعتبار و  ارزش ماشین شما بستگی دارد. همچنین شما می‌توانید برای مشخص کردن مقدار پرداختی ماهانه‌تان از یک ماشین‌حساب یا حسابدار مرکز وام دهنده استفاده کنید.

با پارت کامیون هزینه های خرید قطعات ماشینتون و کاهش بدید

گرفتن وام مجدد

اگر شما قبلا وام گرفته‌اید اما سریعا دوباره به پول نیاز دارید، می‌توانید از این گزینه نیز استفاده کنید. اگر در صدد انجام این کار هستید حتما از قبل با شرایط گرفتن وام آشنایی دارید، اما ممکن است متوجه آن نشده باشید که این کار می‌تواند باعث کاهش پرداختی‌های ماهانه و دخیره کردن پول شما شود.

شما می‌توانید پولی را که ماهانه ذخیره می‌کنید، صرف تعمیر ایرادات ماشین خود کنید. گرفتن وام دوباره به شما کمک میکند تا پولی که برای نیازهای کاری خود می‌خواهید، در دست داشته باشید و از آن در تعمیرات، نگهداری و تعویض لاسیک های ماشین خود استفاده کنید.

وام‌های شخصی

ممکن است بسیار حوس انگیز باشد که هنگام تعمیر ماشین و نداشتن پول کافی به دنبال وام‌های شخصی بروید. اما وام‌های تحت عنوان ماشین‌های بازرگانی برای افرادی که اعتبارشان بد است هم در دسترس هستند. ممکن است نرخ این وام‌ها کمی بیشتر باشد، اما برای افرادی که اعبارشان بد هست هم انعطاف‌پذیر هستند.

فاکتورهایی از قبیل معتبر بودن شخص، ضمانت، تاریخچه‌ای از پرداختی های ماشین یا خانه و سابقه ای پاک از ورشکستگی و تملک ثانوی باعث بهتر شدن نرخ وام شما می‌شود. اما اگر تصمیم به گرفتن وام شخصی دارید باید بدانید که داشتن چک اعتباری یکی از ارکان مهم این پروسه است. همچنین ضمانت‌های شخصی هم می‌توانند برای گرفتن وام مفید باشند.

خرید آنلاین کیسه باد کامیون و تریلی

وام تعمیر ماشین‌های بازرگانی

بسیاری از وام‌دهنده‌ها پیشنهادهای مناسب و درخور نیازهای تعمیراتی ماشین شما می‌دهند. انجام تعمیرات یک کامیون چیزی حدود 10000 تا 20000 دلار می‌شود. زمانی که در صنعت حمل و نقل کار می‌کنید، می‌دانید که هرروزی که در جاده نباشید عاری از سود و درآمد است.

بسیاری از وام‌دهنده‌ها گزینه‌های متفاوتی برای انتخاب وام مناسب با توجه به ماشینی که در اختیار دارید، می‌دهند. همچنین وام‌هایی را برای راننده‌های کم‌ تجربه‌تر و بدقول نیز پیشنهاد می‌کنند.

اگر هنگام تعمیر و نگهداری از ماشین خود و پرداخت هزینه نگهداری آن دچار مشکل شدید و به راه حل سریع نیاز داشتید، مردد نباشید، می‌توانید با استفاده از این وام‌ها کارهای مربوط به ماشین خود را انجام دهید و دوباره به جاده برگردید و کسب درآمد کنید.

خرید آنلاین لوازم یدکی ماشین سنگین

کلام آخر

نگهداری از ماشین سنگین بسیار گران و غیرقابل پیش‌بینی است و ممکن است از پس هزینه نگهداری آن برنیایید. اما این شتری است که دم در خانه همه راننده کامیون‌ها خوابیده است. ممکن است به سرتان بزند تا زمانی که ماشین خراب شود دست به تعمیر و نگداری آن نزنید، اما نگهداری مرتب از ماشین یک امر حیاطی برای جلوگیری از مشکلات و اتفاقات بدتر در جاده است.

اما خوشبختانه با وجود شرایط مناسب برای دریافت وام‌های مختلف برای تعمیر ماشین، مشکل پرداخت هزینه‌های مربوط به ماشین هم حل شدنی است و ما در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم تا بتوانیم قدمی کوچک در جهت اطلاع رسانی و کمک به شما برداشته باشیم.

منبع:

https://missionfinancialservices.net/category/maintenance-repair

دیدگاهتان را بنویسید